„Kádr máme víceméně stabilizovaný, malé problémy jsou jen s některými zraněními, ale měli bychom být připravení," hlásí trenér Vladimír Jeřábek na prahu nové extraligové sezony, ve které tradiční klub oslaví jubilejní 55. výročí nepřetržitého působení v nejvyšší soutěži. A to by se mělo oslavit pořádným úspěchem! „Cíl je jednoznačný: jakýmkoliv způsobem – i třeba přes předkolo – se dostat do play off," má jasno kouč, který loni dovedl Litvínov až do čtvrtfinále, kde ztroskotal na mistrovské Plzni.

Jeřábkův tým v úterním derby přetlačil Most 4:3 a připsal si třetí výhru za sebou a celkově šestou z dosavadních dvanácti přípravných zápasů. Právě s prvoligovým klubem, který sídlí nedaleko od Litvínova, se Verva dohodla na užší spolupráci a Most by se tak měl stát její farmou. „Budou tam moct hrát ti hráči, kteří nemají formu, ale také mladí hráči," nastínil Jeřábek.

Ve čtvrtek 5. září čeká Litvínov závěrečné utkání s Mladou Boleslaví (začátek v 17.30, vstupné 20,- Kč), které sehraje poprvé na zmodernizovaném stadionu Ivana Hlinky. Náklady na rekonstrukci stařičkého hokejového stánku mají dosáhnout 21,5 milionu korun. „Jde o část rekonstrukce, při níž se přesunuly střídačky a trestné lavice, také se vyměnila dřevěná sedadla, co byla ještě z padesátých let. Chtěli jsme dostát licenčním podmínkám, které předepisuje svaz v souvislosti s účastí v extralize," uvedl Robert Kysela, generální manažer severočeského klubu.

Přes léto došlo v Litvínově i k přebudování kádru. Z mužstva odešli beci Kubát, Posmyk, Jareš, Brejčák a útočník Vladislav Baláž. Přišli naopak Chaloupka z Mladé Boleslavi, ze zámoří Tomáš Pavelka a také Filip Pavlík z prvoligového Ústí. Klubu se podařilo udržet brankářskou jedničku Francouze i útočnou mašinu na body, kterou tvoří Hübl s Lukešem. Jako velké posílení berou představitelé klubu i návrat Šlégra a pokračování Ručinského. „Považuji to za klíčové, protože doufám, že kluci budou svými výkony a přístupem dobrým příkladem pro mladé hráče a obrovským přínosem pro naše mužstvo," věří Kysela.

Severočeši vstoupí do jubilejní sezony ve čtvrtek 12. září domácím zápasem proti poslednímu finalistovi Zlínu. Litvínovský klub, který byl založen v roce 1945 a v nejvyšší soutěži se objevil poprvé o 13 let později a už ji neopustil, se oblékne do slavnostního hávu. Domácí tým nastoupí ve speciálních retro dresech bez log sponzorů, ty pak půjdou při vyvolávací ceně 555 Kč za kus do aukce. Výtěžek poputuje do Nadačního fondu Ivana Hlinky. Zápas se odehraje na čisté ledové ploše.