Návrat hráčů Sparty Praha na ledové plochy České republiky neskončil podle jejich představ. Po nesporném úspěchu vRusku se tak tým mohl cítit být posilněn, takříkajíc na koni. Skutečnost byla ovšem jiná. Po prohraném zápase v Litvínově jsme vyzpovídali Jiřího Vykoukala.

Včem vidíte hlavní příčinu neúspěchu?

Litvínov dokonale využil zápasové šňůry vRusku a našeho cestování. Vprvní třetině se mu podařilo vstřelit tři branky za sebou a bylo vlastně rozhodnuto.

Jen branky rozhodly? VLitvínově přeci umíte obracet vývoje zápasů.

To sice ano, ale Litvínov byl opravdu lepším týmem.

Včem?

Bránili celoplošně. Napadali nás už vnaší třetině. Dokázali využít přesilovek.

Kde byla chyba na vaší straně?

Únava. Neschopnost vystřelit na branku. Nedařilo se nám vytvářet dostatek šancí pro skórování. Byla snad jediná šance kdy jsme jeli tři na jednoho. Neúspěšně.

Srazí tento výsledek tým před čtvrtečním zápasem?

Věřím, že ne. VLitvínově jsme prohráli, ale liga dnes pokračuje dál. Nastupujeme proti Liberci, který sice ve středu vyhrál, ale my budeme hrát doma a tam musíme jednoznačně bodovat.

Bude to pátý zápas za osm dní. Nebudete ještě více unavení, než vLitvínově?

Je možné, že Liberec na nás vlítne stejně jako Litvínov a bude se snažit rozhodnout zápas už vprvní třetině, ale po zkušenostech na tuto variantu budeme rozhodně připravení.

Jak hodnotíte distanc Jiruše na tři kola?

Rozhodnutí některých rozhodčích vligových zápasech nejsou dobrá. Když je člověk na střídačce, tak ty věci vidí. Pak vyjede na led a musí se hodně ovládat, aby někoho neurazil. Ale to není problém jen Liberce. Vpodstatě každé ligové kolo dostává někdo trest. Jde to napříč celou ligou. Ta situace opravdu není dobrá. Musíme věřit, že se to co nejdříve zlepší.