„Dnes bylo vidět, že Dukla hraje ve velké pohodě, že jejich série je oprávněná. Dobře kombinovali a dokázali své šance důrazně zakončovat. My jsme nepodali úplně špatný výkon, ale bez gólu se prostě nedá pomýšlet na dobrý výsledek. Ve druhé třetině za stavu 1:0 jsme měli náznak nějaké větší aktivity, měli jsme šanci na vyrovnání. Jenže přišlo špatně sehrané oslabení a přesilovka pět na tři definitivně Duklu posadila na koně. Zcela zaslouženě vyhrála," řekl pro web Jihlavy mostecký trenér Václav Baďouček.

My jsme dneska měli trochu problémy sestavit tým. Při minulém utkání to bylo stejné, ale tam se nám to ještě trošku prohloubilo. Jsme rádi za body i za předvedený výkon, který kluci podali, podpořený výborným výkonem Davida Ritticha v bráně. Pár takových těch střel z předbrankového prostoru soupeř měl a vytvořil si příležitosti, aby se k nim dostal. I přes to, že jsme hráče na tyto situace upozorňovali, že soupeř hraje na odstoupeného chlapa, se k tomu několikrát dostali, ale David to parádně odchytal. Jak říká Venca, zápas zlomila přesilovka pět na tři. Nebo zlomila, nás zklidnila. Máme v týmu mladé kluky, kteří takový klid potřebují. Paradoxně jsme přesilovku nesehráli tím způsobem, co bychom chtěli, ale Tomáš Kaláb si to vzal na záda, otevřelo se to před ním, jeden hráč ujel do kouta a nacpal to tam. Kluci se poté zklidnili a bylo to vidět v kombinaci, v sebedůvěře, při přihrávkách a nabruslování si do volných prostorů. Myslím si, že jsem zaslouženě vyhráli," řekl jihlavský Petr Vlk.

Jihlava – Most 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. Harkabus (Zadražil, Šimek), 33. Kaláb 5/3, 35. Malec (Matai, Diviš), 48. Korím 5/4 (Zadražil, Melenovský), 58. Melenovský (Seman, Korím). Rozhodčí: Kika – Poruba, Wesley. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 322. Střely na branku: 43:25. Průběh utkání: 5:0.

HC Dukla Jihlava: Rittich – Kaláb, Korím, Dobrovolný, Čáp, Šidlík, Mocek, Šimek – Březina, Melenovský, Seman – Malec, Diviš, Matai – Harkabus, Zadražil, Prokš – Matula, Kuřítko.

HC Most: Horák – Kousalík, Charousek, Kříž, Černý, Kokeš, Procházka, Kasal, Baránek – Bojer, Alinč, Slavíček – Tauš, Havlíček, Smolka – Válek, Přeučil, Petruška – Nedrda, Budínský, Mical.