„Doktor mi řekl, že vpátek už můžu hrát. Momentálně je to dobré, ale sokem to do budoucna nevypadá dobře,“ svěřil se vrozhovoru pro Deník Vopat, kterému před týdnem přivodil vážné zranění oka třinecký McGregor.

To znamená, že by se vám mohl zhoršit zrak nebo byste dokonce přestal vidět na jednooko?
Prý je tam něco poškozené a budu mít trvalé následky. Neví se kdy, ale vprůběhu čtrnácti dní by se to mohlo projevit. Doktor se mi to snažil nějak vysvětlit, ale jsem laik, takže tomu moc nerozumím. Prostě budu mít trvalé následky. Uvidím, co nastane.

Jak jste lékařova slova vzal?
Nic veselého to není, ale jako hokejista musím počítat se vším. Já už jsem toho zažil dost. Tohle bylo nechtěné, to prostě khokeji patří. Bohužel se to stalo mně, nikomu bych to nepřál. Nedá se nicdělat.

Od úterý už trénujete, takže otok zoka už zmizel?
Je to podstatně lepší. Jizva byla docela velká, tak je oko ještě trochu zalité, ale myslím si, že by to mělo býtdobré.

Na ledě při hře vás to nelimituje?
Na oko normálně vidím. Není to sice stoprocentní, ale neomezuje mě to, abych nemohlhrát.

Dáváte si při soubojích „majzla“?
To ne. Spíš abych při zápase pořádně viděl puk a okolo sebe. Uvidíme, jak topůjde.

Neuvažujete otom, že budete hrát sceloobličejovým krytem?
Ten mít nebudu. Budu hrát stím stejným plexisklem jako mám teď. Stehy už tam nejsou a rána je zahojená, takže už není co chránit.

Kdo bude mít poslední a definitivní slovo, jestli vpátek nastoupíte? Lékař, trenér nebovy?
Robert Reichel se mě ptal, jestli můžu na sto procent hrát a já jsem řekl, že jo. Záleží to na trenérovi, jestli mě zapojí do sestavy. Bohužel se minule nevyhrálo, tak možná udělá nějakou změnu. Záleží to jenom naněm.

Jak vám bylo první dny po úrazu, když jste měl oko oteklé a vůbec jste na něj neviděl a ani jste nevěděl, co svámibude?
Nějaké obavy tam samozřejmě jsou. Někdo říkal, že jsem měl jít hned kočaři a nečekat, až otok splaskne, a možná se stím dalo něco dělat. Někdo zase říkal, že ne. Ale to jsou jenom spekulace. Nic moc mi nebylo, ale zaplať pánbůh, že na okovidím.

Letos už jste jedno zranění utrpěl. Neříkáte si, že to kapitánské „céčko“ nosísmůlu?
Doufám, že to stím „céčkem“ nemá nic společného. Je to sezona blbec. Já jsem nikdy moc zraněný nebyl a teď to přijde na stará kolena. Hokej je rychlá hra, chodí se do těla a takové věci se stávají.