Romana Vopata štve, že Litvínov, který nečekaně přešel v předkole play off přes Plzeň, odborníci už před sezonou zatratili. Rád by si teď na nich pořádně smlsnul. „Podívejte se, kde teď jsme! Doufám, že všem těm chytrákům zavřeme pusu ještě víc,“ nechal se slyšet před čtvrtfinálovou bitvou sTřincem.

Litvínov by se dostal do semifinále po 11letech. To je velký motiv,co?

Každé play off je motivace. Kdyby nám někdo po letní přípravě řekl, že půjdeme do play off a budeme hrát proti Třinci, tak si zaklepu na čelo. Všechno jsme prohrávali a každý nás odepisoval. Ti Antošové, chytráci, co jen radí, nikdo znich nám nevěřil a podívejte se, kde teď jsme. Plzeň tipovali na mistra ligy a tam teď vymýšlejí, co udělají příští rok… Doufám, že jim ty pusy zavřeme ještěvíc.

Jak to tedy vidíte sšancemi na postup?

Je to play off a ukaždého týmu je to 50na 50.Záleží na tom, jak se ktomu přistoupí a jak se bude dařit. Máme výhodu vtom, že už jsme rozehraní a jednu sérii jsme vyhráli. Oni měli čtrnáct dní volno, což se může projevit. Na druhou stranu, Třinec má natolik zkušené mužstvo, že to nepodcení.

Stejně jako proti Plzni by vám mohlo pomoct ito, že proti favoritovi nemáte co ztratit,že?

Všichni vědí, že jsou vTřinci nejlépe placení hráči, mají velký rozpočet, a proto na ně bude vyvíjen itlak od sponzorů. My hrajeme taky pod tlakem, ale ten je zdravý a sportovec ho potřebuje. Oni jsou samozřejmě favoriti, my do toho půjdeme stím, že nemáme co ztratit a budeme doufat, že jim to co nejvíc znepříjemníme. Pokud chceme uspět, musíme hrát stejně jako protiPlzni.

Nestraší vás letošní první zápas vTřinci, kde jste prohráli 1:10 a vy jste si přivodil zraněníoka?

Když jsme tam pak jeli znovu, myslel jsem na to, že jsme tam dostali desítku a já se zranil, no a vyhráli jsme, když rozhodla naše čtvrtá lajna. Doufám, že až pojedeme vneděli večer zTřince, tak to bude 1:1 na zápasy. Byla by to nádhera urvat tam aspoň jeden zápas. Kpostupu jich ale musíme vyhrátčtyři…