Úvod utkání patřil domácím hokejistům, kteří si v prvních minutách vypracovali hned několik slibných střeleckých příležitostí.
Zikova střela nenašla prostor mezi tyčemi a ani Havlůj nebyl přesný.

Ve čtvrté minutě měl Most výhodu přesilové hry, ale jak s ní naložil se jen tak nevidí. V páté minutě ujel domácí obraně jablonecký Tomáš Měrtl a poslal hosty do vedení.

V dohrávce početní výhody přišla další chyba tentokrát za brankou a Daniel Stehno po přihrávce Pavla Mrni zvýšil.

Domácí hokejisté zaraženi nečekaným a rychlým vývojem skóre se dlouho nemohli oklepat a v další početní výhodě málem znovu inkasovali.
Brankář Brzobohatý, který po dvou rychlých brankách, vystřídal Melichara, další pohromě zachránil. V 15. minutě se na domácí konečně usmálo štěstí a Marek Šafařík po vyjetí zpoza branky snížil. V téže minutě Vladislav Vrtek střelou z kruhu do horní poloviny branky vyrovnal.

O necelou minutu později tvrdá střele z hole Tomáše Měrtla vrátila Vlkům vedení. Vyrovnání v následující minutě zařídili hosté sami.

Marek Šafařík nahodil kotouč před Láníčkovu branku a obrana hostů se postarala o dorážku do vlastní sítě sama. V poslední minutě první třetiny Patrik Husák technicky prostřelil, Brzobohatého a stanovil výsledek prvního dějství.

Se snahou srovnat stav zápasu nastoupili mostečtí hokejisté do druhé dvacetiminutovky. V dohrávané početní výhodě se to ještě nepovedlo, ale ve 24. minutě Aleš Havlůj po přesném Martínkově pasu vyrovnal. Tím ale snaha domácích hokejistů skončila a taktovky se opět ujali hokejisté Jablonce. Již o minutu později zahrozil z nájezdu Chamrád. V dalším průběhu třetiny měl šanci Mrňa a po něm ještě Měrtl. Ani další šance Měrtla v polovině utkání ještě k brance nevedla. Jablonec se prosadil až v přesilové hře ve 34. minutě. Po obléhání mostecké branky se trefil Aleš Chamrád.

O minutu později bylo pro domácí ještě hůř, to když do odkryté klece dorazil šestou branku Pavel Mrňa. Snížit mohl Martínek, jeho nadějnou střelu zlikvidoval Láníček.

V poslední minutě druhé třetiny potvrdil převahu hostů Pavel Mrňa a poslal Jablonec do tříbrankového vedení.

Jakoukoli myšlenku domácích na případný zvrat v utkání zapudil v 5. minutě třetí třetiny Daniel Stehno, který byl na konci pěkné jablonecké kombinace. V posledních pěti minutách se už utkání pouze dohrávalo, přesto Vlci dorazili domácí dalšími brankami. V 56. minutě v přesilovce prostřelil Tomáš Liška mosteckého gólmana mezi betony.

I v další početní výhodě se hosté trefují. Po přesilovkové kombinaci zasadil ostudný desátý úder Tomáš Měrtl. Most o několik vteřin později upravuje Alešem Havlůjem stav na konečných 5:10.

„Podařilo se nám nastřílet dneska 10 branek, což je velmi příjemný. Až na tu první třetinu, kde se to přetahovalo, jsme domácí přehráli. Možná jsme to zbytečně na chvilku zdramatizovali, ale utkání se nám podařilo. Měli jsme hodně šancí, Most dnes nepodrželi gólmani. Naopak náš brankář v některých důležitých situacích dokázal mužstvo podržet, a to si myslím rozhodlo,“ řekl jablonecký kouč Tomáš Hamara.

To na domácí straně byl smutek. „Chtěli bychom se všem našim fanouškům omluvit, za velice trapný výkon, který jsme dnes na ledě předvedli. Vážíme si vaší podpory, oceňujeme, že i za velice nepříznivého stavu jste nás nepřestali povzbuzovat. Chtěli bychom vás ujistit, že podobný výkon už se z naší strany nebude nikdy opakovat. Zůstaňte prosím s námi, a zachovejte nám svojí přízeň. Děkujeme,“ vzkázali mostečtí hokejisté fandům přes hráče Aleše Havlůje.