Derby rozhodly slepené chomutovské góly během 57 sekund z kraje druhé třetiny. „Krásné derby, vyhráli jsme, takže jsme si to užili," zářil útočník David Kämpf, střelec gólu na 2:0. „Čtyři výhry jsou super, ale je to teprve začátek sezony a my musíme hrát stále stejně."

Naopak Chemici po úvodní výhře v Olomouci nezvládli už třetí zápas v řadě. „Od nás to byla plácaná, takhle se hrát nedá. Jestli si to neuvědomíme, tak se zase budeme klepat," rozčiloval se útočník Vervy Viktor Hübl, který jeden gól dal a na druhý nahrál.

Litvínov zase dojel na chabou koncovku. Skóre mohl otevřít Trávníček, který se řítil sám na Strmeně, ale chomutovského obra nepřekonal. „Mířil jsem mezi nohy, snažil jsem se rychle vystřelit, ale nevyšlo to," litoval Trávníček. Později si litvínovský kapitán drbal hlavu ještě víc.

Na začátku druhé periody totiž Trávníček usedl za katr na 2 + 10 minut a hosté přesilovku využili. Nahození Skinnera nejprve tečoval Rutta a po něm i litvínovský bek Gula, od jehož hole se puk odrazil do branky. „Ani nevím, jak se to tam odrazilo," krčil rameny Jan Rutta, který byl označen za střelce prvního gólu. Piráti tak zužitkovali už pátou přesilovku v sezoně. „Přesilovkám jsme se hodně věnovali a teď sklízíme ovoce."

Chomutov se ujal vedení vůbec poprvé v sezoně a hned za 57 sekund svůj náskok navýšil. Na pravém křídle se rozjel Kämpf a prostřelil Januse. Domácí ve druhé třetině zahodili spoustu tutovek a tak se čekalo, s čím na Piráty vyrukují v posledním dějství.

Čáru přes rozpočet domácím udělal Poletín, který ve 44. minutě zvýšil na 3:0. Až pak Litvínov dokázal vyzrát na Strmeně. Jiskřičku naděje po dvou minutách vykřesal svým 315. gólem v nejvyšší soutěži Hübl. Domácí tak měli ještě 15 minut na to, aby se zápasem něco udělali. Lukeš dokázal snížit, ale příliš pozdě – v poslední minutě. Litvínov to pak ještě zkoušel při power play, ale inkasoval čtvrtý gól z hole Humla, pro kterého to byl už čtvrtý zásah v sezoně. První regionální derby tak ovládl Chomutov.

LITVÍNOV – CHOMUTOV 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 46. V. Hübl (Lukeš, Nejezchleb), 60. Lukeš (V. Hübl, Nejezchleb) – 22. Rutta (Skinner, Vondrka), 23. Kämpf (Valach, Koblasa), 44. Poletín (Rutta, Huml), 60. Huml (Vondrka). Rozhodčí: Pavlovič, Pešina – Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:5, navíc Trávníček – Valach oba 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 4184.

Litvínov: Janus – Gula, Kubát, F. Pavlík, Z. Sklenička, T. Pavelka, Sörvik, od 21. navíc Kokeš – K. Reichel, V. Hübl, Lukeš – M. Hořava, R. Hanzl, Nejezchleb – Martynek, J. Černý, Trávníček – Jurčík, M. Hanzl, T. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Chomutov: Strmeň – Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, Kudělka, J. Mrázek – Račuk, Huml, Vondrka – Skokan, V. Růžička ml., Tomica – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hřebejk, Kaše, Šťovíček. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.