Most už by spasil jen zázrak, který je ovšem nepravděpodobný. Udržet se v soutěži by znamenalo pro Most všechny tři zápasy vyhrát a doufat, že Beroun nezíská ani bod. Berounu naopak schází právě jediný bod, aby soutěž udržel a utopil Most, což se očekává, že Beroun dokáže.

Branky začaly v klíčovém středečním duelu padat až ve druhé třetině. První se prosadil Poživil, který nikým neatakovaný projel až před brankáře Míču a bekhendovým blafákem rozjásal mostecké barvy. Hosté srovnaly stav za čtyři minuty, kde se prosadil Sláma.

Hrůzné rozuzlení přineslo poslední dějství. Třebíč využila z kraje třetiny dvojnásobné přesilovky, kterou využil Zahradník – 1:2.

Mostečané měli další možnosti v přesilových hrách, ty ale zůstaly bez brankového efektu.

Naopak hosté přitlačili na pilu a výsledkem bylo v 54. minutě navýšení o dvě branky, když přesně mířil v přečíslení Staněk.

Jiskřičku naděje vykřesal pro Most Chmelíř, když pumelicí od modré snížil na rozdíl jediné branky.

Most odvolal brankáře Závorku a chtěl do hostů bušit v šesti, ale puk ukořistil hostující Nahodil a z poloviny hřiště trefil prázdnou branku Mostu. Nahodil tak dal potvrzující razítko na definitivní záchranu Třebíče v I. lize.

V sobotu Most doma od 17.30 hodin hraje s Berounem.

Fakta zápasu:

HC Most – SK Horácká Slavia Třebíč 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Branky a asistence: 30. Poživil (Šinkovič, Budínský), 58. Chmelíř (Bauer Jakub) – 34. Sláma (Staněk, Obdržálek), 45. Zahradník (Nahodil, Hrbáček), 54. Staněk (Obdržálek), 59. Nahodil (Bulička). Vyloučení: 8:9. Využití: 0:2. Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Flégl, Šperl. Diváci: 205.

Sestava Mostu: Závorka (Melichar) – Charousek, Hlubuček, Poživil, Chmelíř, Pospíšil, Panuška, Lomička – Šinkovič, Budínský, Jan Bauer – Mach, Vrtek, Böhm – Postl, Jakub Bauer, Salač – Karel.

Sestava Třebíče: Míča (Ondruj) – Hrbáček, Havran, Sedláček, Koktan, Sláma, Bulička, Kadela Roman, Kaláb – Staněk, Zahradník, Obdržálek – Burian Vilém, Nahodil, Stejskal – Sojčík, Vrba, Kazionov – Kadela Eduard, Vítek, Burian Jiří.