Most nezačal dobře, už v páté minutě inkasoval v oslabení z hole Bulíře. Micalovi však stačilo k vyrovnání pouhých 17 vteřin. Ve druhé třetině to byl Most, který šel po brance Kousalíka do vedení 2:1. Jenže druhá branka Bulíře z 51. minuty znamenala vyrovnání. Zhruba tři minuty před koncem napřáhl na modré Hora a Most znovu vedl.

První mosteckou výhru v historii 1. ligy proti Benátkám vůbec pečetil minutu před koncem střelou do prázdné branky Kubinčák. Most tak získal důležité tři body a naznačil, že souboj o desáté místo, které znamená vstupenku do předkola play off, ještě nevzdal.
"Jsem samozřejmě rád, že se nám Benátky konečně podařilo po čtyřech letech porazit. Dnes se nám podařilo navázat na zlepšený výkon, který jsme předvedli už v sobotu proti Chomutovu. Doufám, že to bude mít pokračování i v dalších zápasech," řekl po zápase mostecký trenér Václav Baďouček.

"Podle mého to bylo vyrovnané utkání. domácí měli možná o jednu, dvě tutové šance více, ale myslím si, že po celý zápas jsme měli ze hry více my. Bohužel jsme k některým šancím přistoupili velice nezodpovědně a místo vedení 2:3 jsme inkasovali po chybě mladého hráče. Nebýt Michala Bulíře, tak jsme dnes zase nevstřelili žádnou branku. Takhle se nedá hrát hokej," přidal své hodnocení benátecký lodivod Filip Pešán.

Jaká je situace v tabulce první hokejové ligy? Jasný lídrem jsou chomutovští Piráti, kteří vedou s náskokem osmi bodů před druhými Českými Budějovicemi. Ve čtrnáctičlenné tabulce jsou Mostečané dvanáctí, když ztrácejí pět bodů na jedenácté Benátky nad Jizerou.

(ryb, vev)