„Jsme rádi, že jsme se dohodli na víceletých smlouvách. Jsou to hráči, kteří umí hrát výborně do obrany i do útoku. Očekáváme od nich, že přispějí ke zvýšení produktivity týmu. Myslím si, že to jsou hráči, kteří splňují naše požadavky,“ oznámil sportovní a generální ředitel klubu Pavel Hynek.

S posilami do útok je spokojen i kouč Vladimír Országh. „Jsou to kluci, kteří jsou zodpovědní dozadu, ale vidíme potenciál směrem dopředu. Očekáváme od nich gólový přínos, který nám v minulé sezoně chyběl. To je pro nás podstatné. Až samotná sezona ukáže, jestli náš výběr byl šťastný a adekvátní našim požadavkům,“ uvedl slovenský kouč.

Loňská premiérová sezona v extralize Országhovi ukázala, kde má jeho tým slabiny a v čem naopak dominuje. „Rychlé vypadnutí v předkole play-off nás mrzelo, ale myslím, že jsme se jako mužstvo posunuli a máme na čem stavět. Sezona nebyla špatná, ale ani ničím výjimečná. Chceme se posunout dopředu, ale další sezona bude náročnější, protože se bude sestupovat. Stejně jako ostatní týmy budeme muset přidat,“ ví bývalý útočník, který si vyzkoušel i NHL.

Mostecká radost.
Paráda! Most vybojoval interligový titul. Pomohlo mu skóre

Litvínov se rozhodl zbavit šestatřicetiletého odchovance Jakuba Petružálka. Zkušený útočník se v roce 2015 stal posledním dílkem mistrovské skládačky, před rokem zase přispěl k záchraně mateřského klubu v nejvyšší soutěži. V poslední sezoně ale přišel o místo v sestavě a teď i o smlouvu. „Chtěli bychom Jakubovi poděkovat za odvedené služby v našem dresu a přejeme mu hodně štěstí v další životní etapě,“ vzkázal manažer Hynek.

Kromě Petružálka skončil i jeho parťák Martin Hanzl, který se nedohodl na nové smlouvě a zamířil do Českých Budějovic. Vedení klubu neuplatnilo opci ani na obránce Oskarse Cibulskise. Velkou ztrátou je i odchod elitního beka Jana Ščotky do Finska.

Országh prozradil, že stále lanaří posily. „Všechno má určitý vývoj. Ještě nám nějací hráči chybí, s jinými se jedná. Uvidíme, zda dojde k dohodě. Sháníme centra a křídlo do top útoků. Taky bychom ještě chtěli podepsat nějakého ofenzivního obránce. Možná se nám podaří získat jen jednoho z nich. Uvidíme, jak to bude s rozpočtem. Ale kádr je tak z 80 % složený. Každopádně jsou tam okénka, která bychom chtěli zaplnit. Na trhu musí být vhodní hráči.“