„Mohlo se zdát, že Boleslav je lehký soupeř, ale není tomu tak. Dneska hráli fakt výborně," oddychl si po zisku tří bodů Lukeš. Hosté se chystali na litvínovský smrtící přesilovky.

„A paradoxně jsme dostali všechny branky ve hře pět na pět. Chtěli jsme být aktivnější, bohužel hned v první minutě jsme nedokázali proměnit šanci. Rozhodla třetí branka. Petružálek a Ručinský, když jedou dva na jednoho, tak se většinou nemýlí," mrzelo hostujícího trenéra Mariána Jelínka.

V neděli se Litvínovští představí na ledě brněnské Komety. „Bude to tam těžké, tam je vždy ženou dopředu fanoušci," je jasné Lukešovi, který si přeje dál sbírat body a mít s týmem co nejlepší pozici do vyřazovacích bojů.

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Lukeš (Kubát, Hübl), 25. Lukeš (Jánský, Pavlík), 29. Ručinský (Petružálek) - 50. Trška. Rozhodčí: Šindler, Úlehla - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 4671.

Litvínov: Francouz - Gula, Kubát, Pavlík, Pavelka, Štindl, Chaloupka - Jánský, Hübl, Lukeš - Petružálek, Hanzl, Ručinský - Martynek, Gerhát, Trávníček - Majdan, Šrámek, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Mladá Boleslav: Martin Růžička - M. Hruška, Ovčačík, Stříteský, Kočí, Holub, Robar, Trška - M. Látal, Broš, Pabiška - Jarůšek, D. Výborný, Bárta - Mikulík, Kašpařík, Volf - Hyka, Musil, Lenc. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.