Devětadvacetiletý forvard začínal s hokejem v nedalekém Mostě odkud přešel v dorosteneckých letech do Litvínova. Ve starším dorostu zamířil ze severu Čech do Slavie Praha. Právě ve Slavii se poprvé podíval do nejvyšší české soutěže. Působil také v mládežnických reprezentačních výběrech, ale na mistrovství světa se nikdy neprobojoval. Ze Slavie přestoupil urostlý útočník do Třince, kde působil dvě sezóny.

Poté strávil téměř čtyři sezóny v Mladé Boleslavi a v bruslařském klubu patřil ke klíčovým útočníkům. V loňské sezóně se přesunul do Hradce Králové. V extralize nastoupil do 390 zápasů, ve kterých vstřelil 82 branek a přidal 103 asistencí. Verva ve 193 centimetrů vysokém a 96 kilo vážícím útočníkovi získala silového hráče do svého kádru.

„Jsme rádi, že jsme se s Lukášem domluvili. Je to kluk z regionu a v Litvínově už působil v mládežnických kategoriích. Lukáš je silový útočník, který se nebojí chodit před branku. Má výbornou střelu, měl by nám přinést větší důraz v předbrankovém prostoru a zvýšit konkurenci v mužstvu,“ říká generální ředitel klubu Pavel Hynek.

Tradiční novoroční cyklistická jízda v Mostě neměla letos hromadný start. Nadšenci vyjížděli z 1. náměstí postupně mezi 10. a 15. hodinou.
Nadšenci zahájili nový rok sportem. Cyklisty v Mostě hromadný start nečekal