Druhý zápas po sobě a vy opět s druhou nulou. Co k tomu říct?

Samozřejmě jsem šťastný za tu nulu. A myslím, že celý tým je rád, že jsme opět udrželi nulu. Ty body jsou strašně důležité, i když jsou dva a mohli být klidně tři. Ale taky se mohlo stát, že by nebyl žádný. Takhle se prostě ty zápasy vyvinuly. Oba soupeři (Slavie a Zlín) sem přijeli spíše bránit a nám tam bohužel nic nespadlo a bohudík do naší brány taky ne.

Jaké to pro vás jako brankáře je vychytat dvakrát za sebou nulu. V hokeji je to netradiční a zvláště pak v Litnově.

Celkově letos jako Litvínov hrajeme takový netradiční hokej. Dáváme i dostáváme docela málo gólů. Vpodstatě je úplně jedno jestli vyhrajete 6:5 nebo 1:0. Pro mě je samozřejmě trošku lepší, když je to 1:0.

Zlín jste po hodně dlouhé době porazili. Teď v nájezdech. Jaké to je?

Zlín má šikovné útočníky. V nájezdech dali dvě branky, Leška je takový špatně čitelný střelec. Většinou dělá kličky, ale teď mi vystřelil nad lapačku a docela mě tím překvapil. Podruhé mě naštěstí trefil. My také máme šikovné útočníky, kteří jsou také skvělí a proti Zlínu v nájezdech to jen potvrdili.

Porazili jste Zlín po třech letech. Je ta série zlomena?

To uvidíme až za dalších třináct zápasů (úsměv). Jestli to u nich třeba potvrdíme. Určitě jsme ale rádi, že už ta prokletá série skončila, protože už se nám nikomu nelíbilo, že Zlín si sem jezdil pro body a kolikrát to bylo úplně zadarmo, takže o to jsme radši, že teď jeli domů jen s bodem.

Dvakrát jste vychytal nulu, ale dvakrát váš tým neskóroval ze hry. Nebudete jim muset pouštět nějaká videa s brankami, aby se trošku chytili?

Ne, ne. Nemyslím si, že bysme byli v nějaké krizi. Jak minule, tak i se Zlínem výborně chytali brankáři soupeře. Podle toho to také vypadalo. Nedařilo se nám na ně a také jsme neměli moc štěstí. O to větší štěstí jsme měli vzadu. Tak se to kompenzovalo a z toho vyplývá i ten výsledek.

Celkově vaše obrana vypadá o hodně líp. Sám jste říkal, že když dojde na dorážky, tak jich třeba není tolik jako dříve.

Přesně tak. Zvláště se Zlínem to ze mě párkrát vypadlo a kluci to dokázali skvěle poklidit. Jak ty hráče, tak i jejich hokejky se snažíme bránit v tom trojúhelníku před brankovištěm a zápas se Zlínem byl v tomhle ohledu na jedničku.

Bodovali jste ve dvanácti ze třinácti zápasů. Asi nejde už o náhodu, že?

Určitě to není náhoda. Všichni vidí, že ten tým je na tom úplně jinak než na tom dříve byl. Já jsem hrozně rád, že jsme se zvedli, protože bych byl nerad, kdybysme trčeli někde na chvostu tabulky. Já si jen hrozně přeju, abysme v naší hře pokračovali.

Teď vás čekají Pardubice.

To bude také těžký zápas. Tam jsme minule dostali docela meltu a je jen na nás, abychom to odčinili a vrátili jim to.