Verva nestačila na karlovarskou Energii

K. Vary, Litvínov - Hokejisté Litvínova padli v Karlových Varech vysoko 2:6.

22.10.2011

Litvínov (ve žlutém) prohrál ve Varech vysoko 2:6.Foto: DENÍK/Jan Čech

Hokejisté Karlových Varů porazili v utkání 14. extraligového kola Litvínov 6:2 a utnuli tak sérii šesti proher. Po dvou brankách dali v dresu vítězů útočníci Rastislav Dej a Martin Zaťovič.

Domácí Energie s novými posilami Mikeskou a Kanaďanem Gawryletzem začala podkrušnohorské derby aktivněji. Již v úvodní minutě se Karlovarským naskytla možnost přesilové hry při vyloučení Trávníčka, ovšem šance Gulašiho a Skladaného s jistotou zlikvidoval hostující gólman Volke. Litvínov odpověděl Lukešem. Ten dorážel střelu Kubinčáka, ale brankář Salfický – další nedávná akvizice domácích – byl na místě.

Skóre se poprvé měnilo až v deváté minutě. Při první přesilové hře hostí si stejné duo, tentokrát však v opačném pořadí, celou akci zopakovalo a nahrávku Lukeše úspěšně tečoval Kubinčák. O tři minuty později byl stav ale opět vyrovnaný. Gulaši nezištnou přihrávkou vyzval do úniku Pecha a ten střelou mezi betony nedal Volkemu šanci.

V prostředním dějství hráči z lázeňského města začali soupeře přehrávat. Na dlouhé minuty se usadili v litvínovském obranném pásmu. Ve 25. minutě za faul Kousalíka na Skladaného nařídili hlavní rozhodčí trestné střílení. Sám postižený však na Volkeho nevyzrál. Chuť si neúspěšný střelec spravil ve 30. minutě; jeho nezištnou přihrávku z pravého křídla zakončil v pádu úspěšně Dej.

I přes trvající aktivitu Západočechů bylo ve 35. minutě srovnáno. Hanzal obelstil domácího Rohana a bekhendovou střelou nedal Salfickému šanci. Domácí získali opětovné vedení zpět na svou stranu paradoxně při vyloučení Parýzka. Agilní duo Skladaný – Dej uniklo domácí obraně a Dej střelou „pod víko“ podruhé v utkání navyšoval skóre. Energie šla do kabiny ještě spokojenější. Pět vteřin před koncem druhé třetiny se při individuální akci prosadil svým typickým způsobem Kumstát.

Chuť s utkáním ještě něco udělat sebral borcům ze severu ve 44. a 45. minutě Zaťovič. Nejdříve při přesilové hře zužitkoval ideální pas od kapitána Skuhravého a o minutu později na konečný čtyřbrankový rozdíl navýšil skóre po krásné individuální akci. Závěrečné minuty utkání už zpestřila jen pěstní bitka domácího Přindiše a litvínovského Majdana.

Martin Pešout (Karlovy Vary): „Utkání bylo do půlky vyrovnané, poté se nám konečně v domácím utkání podařilo využít šance a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Byli jsme v těžké situaci po zápase v Boleslavi, kde náš výkon byl tristní. Jsem rád, že hráči tam dnes nechali všechno, že se dnes ‚nepodělali‘ a dokázali předvést nátlakový hokej. Chtěl bych rovněž za hráče vzkázat, že děkují domácím divákům, že se od nich neodvrátili a po celý zápas je povzbuzovali.“

Jiří Kučera (Litvínov): „Je to další zápas, kdy jsme po vyhraném utkání doma chtěli po dlouhé době udělat body i venku. První třetina byla vyrovnaná, poté nám soupeř odskočil o jednu branku, my jsme vyrovnali, hráli jsme přesilovku, kde jsme to chtěli potvrdit. Bohužel to bylo obráceně… Dostali jsme góly na 2:3, pak na 2:4, na začátku třetí třetiny ještě další dva góly a bylo po zápase.“

HC Energie Karlovy Vary – HC Verva Litvínov 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Pech (Gulaši), 30. Dej (Skladaný), 38. Dej (Skladaný), 40. Kumstát (Pech, Gulaši), 44. Zaťovič (Skuhravý, Mocek), 45. Zaťovič (Mikeska) – 9. Kubinčák (Lukeš, V. Hübl), 35. Hanzl (Stříteský, Kousalík). Rozhodčí: Šindler, Husička – Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:6, navíc Přindiš – Majdan oba 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3 165.

Sestavy:

Karlovy Vary: Salfický – D. Nosek, Gulaši, Bombic, M. Rohan, Mocek, Gawryletz, Parýzek, Přindiš – Kumstát, Pech, Košťál – Mikeska, Skuhravý, Zaťovič – Dej, Melenovský, Skladaný – Kuběna, Kupec, Zucker. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

Litvínov: Volke – Černošek, Kubát, Kousalík, Gula, Pojkar, Brejčák, Jareš, Stříteský – Kubinčák, V. Hübl, Lukeš – Trávníček, Hanzl, Ručinský – Jenáček, Hujsa, Frolík – Majdan, Bojer, Maxa. Trenéři: Kýhos a Kučera.

Autor: Jan Čech

22.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

Martin Tůma.

Talentovaný hokejista a exmanžel Kristelové vyměnil kariéru za zatykač

Vězeň z Bělušic do práce v Roudnici nedorazil, policie po něm pátrá

Nový kalendář komořanské teplárny ve tmě svítí

Komořany - Světelné efekty ve tmě vyniknou, když se kalendář nasvítí denním světlem. Tentokrát mapuje vznik tepla a elektřiny.

Dusno v komunální politice: Začíná boj o budoucí vládu nad Mostem

Most – Ve městě je cítit volební kampaň. Dvě nejvlivnější místní hnutí se vzájemně očerňují.

Litvínovští plavci mají třicet titulů krajského přeborníka

Bílina, Litvínov - Během listopadu se konaly krajské přebory mladšího žactva v Litoměřicích a staršího žactva a dorostu v Bílině. Litvínovští plavci získali neuvěřitelných 30 titulů krajského přeborníka, k tomu dalších 12 stříbrných a 13 bronzových medailí.

Lidé přispívají na teplické prvňáčky. Vybrali už statisíce

Teplice, ČR - Nenávistné výhrůžky na adresu prvňáčků z teplických Prosetic nechaly v klidu většinu českých politiků. Z oficiálních míst proti komentářům pod fotkou z Teplického deníku zaznělo jen pár osamělých hlasů.