Vstup do nové extraligové sezony se litvínovským hokejistům vydařil Po domácí výhře nad Českými Budějovicemi (3:2) dokázali vybojovat bod i ve Vítkovicích, kde podlehli až po šesté sérii samostatných nájezdů 1:2. Výbornou formu má brankář Martin Volke, lví podíl má na úspěších má i talentovaný útočník Robin Hanzl, jenž vstřelil v každém zápase důležitý gól.

Na vítkovickém ledě se dařilo oběma brankářům. Vedle zmiňovaného Volkeho byl hvězdou utkání i domácí gólman Roman Málek.

„Šancí bylo na obou stranách poměrně dost, oba gólmani byli vynikající, proto takový výsledek,“ řekl vítkovický kouč Zdeněk Moták.

Jeho protějšek souhlasil. „Ve všech třetinách bylo k vidění mnoho vyložených šancí na obou stranách. Brankáři se ale vyznamenali,“ přikyvoval Jiří Kučera, trenér HC Verva Litvínov.

Drama rozhodly až samostatné nájezdy. Ten rozhodující dal domácí forvard Petr Pohl. „Věděl jsem, co udělám. Troufl jsem si jít do bekhendové kličky a vyšlo to,“ usmíval se vítkovický rychlík. „Je škoda, že jsme nedokázali udržet vedení. Měli jsme vyhrát po šedesáti minutách, ale nebudeme smutnit. Výhra je výhra,“ dodal Pohl.

Utkání nedohráli vítkovičtí obránce Pavel Trnka a útočník Lukáš Klimek, u kterého to podle prvních zpráv vypadá na vykloubené rameno. „Přišli jsme o dva hráče, kteří se během zápasu zranili. Odjeli hned do nemocnice a teprve se uvidí, jak na tom jsou,“ dodal Moták.

Smutná nebyla ani litvínovská výprava. „Byl to dobrý hokej,“ uvedl Kučera.

Jeho tým se představí litvínovským fanouškům v pátek, ve 4. kole nejvyšší soutěže hostí brněnskou Kometu.