Krušnohorci si zahrávají s dobrým jménem ikonické značky českého hokeje. Poslední čtvrtina základní části rozhodne o tom, jestli legendární klub zůstane i po 61 letech na mapě elity národa. Pokud bude Litvínov po 52. kole nejslabší, dostane padáka.

„Extraliga do Litvínova prostě patří, budeme bojovat,“ burcuje Michal Moravčík. „Atmosféra je sice trochu tišší, ale zlepšuje se to. Přišel jsem s čistou hlavou a doufám, že svoje nadšení přesunu i na kluky.“ Reprezentační bek přišel Vervě pomoc z Plzně. A právě proti svým Indiánům v úterý nastoupí.

O skóre předposlední Verva potřebuje doma zvítězit, aby v případě úspěchu Pardubic nezůstala viset osamocena na chvostu tabulky.

Litvínovští se vzpamatovávají z nedělního utkání v Brně, kde prohospodařili třígólové vedení a přivezli si jen bod. „Jsme dole a potřebujeme se z toho vyhrabat. Tyhle body nám budou určitě chybět. Doufejme, že nebudou rozdílové,“ přiznává útočník Lukáš Válek. Zároveň ale nepanikaří. „Nemáme špatnou psychiku. V Brně jsme pokazili jeden zápas, vlastně jen jeho druhou polovinu. To nás nesrazí. Výkony se zlepšují, jdeme nahoru.“

Prosadí se Verva doma proti druhé Plzni. Zápas začíná v 17.20.