V závěrečné třetině vyrovnaného duelu ji vedoucímu celku tabulky skupiny Západ trefil Jaroš.

Jeho vítězný gól byl slavný a zároveň ho vyjde na nějakou tu pětku. První branka v sezoně je za basičku!

Stejně jako ve středu (Klatovy 3:4) ale nebyl kouč Jan Novotný s hrou řisutského mužstva příliš spokojený.

„Z naší strany to bylo úměrné počasí, někteří hráči byli zamrzlí anebo už na ně přišla vánoční pohoda,“ prohlásil.

Severočeši odvedli svůj standardní výkon, který jim dlouho stačil. První třetinu vyhráli zásahem Kašťáka. Ve druhé Scherzl srovnal a prosadil si ještě jednou poté, co Šešina vrátil hostům náskok. Tentokrát se pravé křídlo první lajny trefilo v přesilovce.

Do posledního dějství trenér Novotný trošku přeskupil řady. Třetí vytvořil z mladíků Jaroše, Křepelky a Bláha, a důvěra v bažanty se domácímu kormidelníkovi vyplatila. První jmenovaný v čase 48.22 rozhodl o třech bodech pro Řisuty, které se musely vyrovnat s absencemi marodů Sedláčka, Čermáka a Kosa.

„Není umění vyhrávat zápasy, když se daří, mnohem těžší je vyhrát, když to nejde,“ připomněl Novotný známou pravdu. Jeho svěřenci si teď trošku odpočinou a už první povánoční pondělí je čeká trénink.

„Musí vyjezdit ty saláty,“ poznamenal kouč.

„Dneska jsem po dlouhé době spokojen s nasazením a bojovností. Obrana zahrála nadstandardně, nedopustila se prakticky žádné chyby. Měli jsme pouze 4 vyloučené, což také o něčem svědčí. Junioři, které jsme nasadili do sestavy, určitě nezklamali. Škoda naší neuznané branky na 1:0, stejně jako uznané vyrovnávací branky Řisut na 1:1, ta podle mě neměla určitě platit. Jinak ale mužstvo zaslouží za dnešní výkon pochvalu,“ řekl za mosteckou stranu v Řisutech Valerij Korol.

Řisuty – Most 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky + asistence: 30. Scherzl (Landa), 42. Scherzl, 49. Jaroš (Bláha) - 17. Kašťák, 39. Šešina (Havlůj)
Sestava HC Most: Melichar (Brzobohatý) - Martinka, Mizera, Panuška, Kuncl, Martinec, Jirkovský - Šafařík, Šešina, Havlůj - Kašťák, Nedrda, Panocha - Böhm, Karel, Kail - Smolík, Švácha, Lindner.

Jiří Nagy, Jiří Rybář