Chtěli šest bodů, mají jen tři. Litvínovští hokejisté během víkendu nedokázali využít domácí prostředí naplno. Spartu sice porazili, ovšem Karlovy Vary už ne.

Hráči Benziny se ve včerejším podkrušnohorském derby nezmohli ani na gól a proto zaslouženě prohráli 0:2.

V prestižním souboji 23. kola extraligy měl nabito ostrými jen jeden muž – David Hruška. Kanonýr, který karlovarským vypomáhá z Chomutova, si otevřel střelecký účet ve 13. minutě při přesilovce pěti proti třem, a pak ho uzavřel v poslední minutě při power play domácích.

„Je to špatný, vůbec jsme se netlačili do branky. Když nedáme gól, tak nemůžeme myslet na vítězství,“ kritizoval své spoluhráče v poli brankář Litvínova Jaroslav Hübl. „Chtěli jsme potvrdit tři body z utkání proti Spartě, ale to se nám bohužel nepovedlo. Musíme se připravit na další zápas v Budějovicích.“

Litvínov prožil po reprezentační přestávce rozporuplný týden, během kterého se trápil v koncovce. Z nářezu 1:10 v Třinci se otřepal proti Spartě, kterou zdolal 2:1, pak ale proti Varům opět selhali.