Trenér Bílých Tygrů Pešán po předešlých dvou prohrách změnil složení útoků, hned v úvodu si však hosté vyzkoušeli pevnost obrany. Litvínov měl totiž 101 vteřin dlouhou výhodu pět na tři, brankář Will však udržel bezbrankový stav. Poradil si s tvrdou střelou Sörvika i šancí Hübla.

Dvojnásobnou přesilovku si poté vyzkoušeli i hosté. Ani Petrásek, jenž tentokrát dostal v brance Vervy šanci před jedničkou Janusem, neinkasoval. Liberci ke gólu nepomohl ani oddechový čas před začátkem početní výhody.

Bezbrankový stav se změnil až po 21 vteřinách druhé třetiny, kdy se v klasické početní výhodě prosadil střelou od modré čáry Sörvik a připsal si šestý gól v sezoně. Hned ve 22. minutě mohl přidat druhou branku Doležal, Will ale jeho příležitost zlikvidoval.

Podle statistik nejlepší gólman extraligy byl ústřední postavou druhé dvacetiminutovky na Zimním stadionu Ivana Hlinky. Litvínovští na Willa vyslali celkem 16 střel, více než jednu branku ale vstřelit nedokázali. Nepomohly jim k tomu ani další tři přesilové hry.

Ve třetí třetině Bílí Tygři v útoku přidali, tlačili se před Petráska, gólově prosadit se jim ale nedařilo. Do šancí se však z rychlých protiútoků dostávali i domácí, Černý, Válek ani Jurčík však své brejky ideálně nezakončili.

Stav se podruhé změnil až v 55. minutě, kdy se po samostatné akci prosadil Bulíř a vyrovnal. Zápas následně výrazně protáhl výpadek elektřiny a poté i prodloužení, ke kterému ale málem nedošlo. Hosté totiž se závěrečnou sirénou překonali Petráska podruhé, videorozhodčí ale potvrdil, že se tak stalo až po skončení běžné hrací doby. Vítěze duelu ale nakonec určily až samostatné nájezdy, ve kterých se jako jediný prosadil obránce Kubát.

„Musím říct, že ta poslední třetina byla hodně utahaná. V kariéře jsem podobný výpadek proudu ještě nezažil a během čekání si snad tak skvěle nepokecal. Mohl jsem se podívat, kdo kde sedí, kdo se přišel na nás podívat," usmíval se litvínovský Michael Petrásek. Jeho protějšek Roman Will byl také spokojený, i když jeho celek padl potřetí v řadě. „Obhájili jsme Prezidentský pohár. Splnili jsme si tak letos už jeden malý cíl," zářil Will. Litvínov zakončí základní část v pátek v Pardubicích. „Pojedeme tam vyhrát," vyhlásil Petrásek.