A hned premiéra bude lákavým představením. Stejně jako před rokem si to o postup mezi elitní kvarteto v zemi rozdají v podkrušnohorském derby rivalové HC Litvínov a Karlovy Vary.

Zatímco v uplynulé sezoně vítězná série 4:1 na zápasy katapultovala do bojů o medaile partu ze západu Čech, tentokrát experti očekávají vyrovnanější průběh.

„Ani já favorita nevidím, šance na postup jsou padesát na padesát. Jen se to oproti loňsku otočilo a my začínáme první dva zápasy doma,“ řekl včera vpodvečer litvínovský trenér Jaroslav Hübl, jehož tým skončil po základní části třetí. Karlovy Vary šesté, proto by měl severočeský tým další výhodu vlastní arény také při případném rozhodujícím sedmém duelu.

Příprava na klíčovou část sezony začala po dvou dnech volna v minulém týdnu. Kouč nachystal dvě jednotky denně, borci na ledě pilovali herní systémy i přesilovky. „Dost jsme bruslili, vrátili jsme se k základním věcem,“ přiblížil přípravné manévry zkušený stratég Hübl.

Mezi priority patřilo i doléčení šrámů hráčů. „U některých se to podařilo, a z tohoto pohledu nám přišla pauza vhod, u jiných bohužel ne. A nad sestavou máme otazníky. Čekat s nominací musíme do poslední chvíle.“

S týmem už po zdravotních potížích trénovaly i opory: brankář Franěk, bek Šlégr i útočník Viktor Hübl.

„Šlégr? Už byl s námi na ledě, ale zda skutečně po dvou týdnech naskočí, se rozhodneme až v den utkání, jak se bude cítit. Záleží na něm. Je škoda, že má problémy útočník Černý, s ním podle všeho počítat nemůžeme.“

Podle litvínovského trenéra budou Karlovy Vary zdatný protivník. „Je fakt, že jsme nijak neřešili, s kým budeme hrát nebo ne. Dopadlo to takhle. Vary mají dobrý tým, hrají tvrdý, agresivní hokej. Bude záležet na rozhodčích, aby zápasy zvládli a pískali zákroky na naše technické útočníky. My musíme hrát disciplinovaně. V loňské sérii to začalo zraněním Fraňka a pak se sérií táhly emoce, nechali jsme se vyprovokovat,“ připomněl nedávnou historii Hübl.

Jak tedy mezi elitu národa a do bojů o postup postoupit? „Musíme hrát hlavně svůj hokej,“ má jasno litvínovský kouč.