Litvínov, Malmö - Mladí hokejisté HC Litvínov ovládli turnaj ve švédském Malmö.
Turnaje Lennart Lundberg Cup U-12 se zúčastnily Švédské a Dánské celky v celkovém počtu 8 týmů. V základní části turnaje se hrálo každý s každým. Do semifinále postupovaly první čtyři týmy, kdy se setkaly první a čtvrtý tým a druhý se třetím ze základní skupiny.
Mužstvo HC Litvínov postupovalo ze třetího místa po dvou porážkách a jedné remíze. V semifinále se tak setkalo s mužstvem Alta postupujícím z druhé místa. Po začátku utkání, kdy mužstvo Litvínova prohrávalo již 0:3 dokázalo stav vyrovnat a přivést do prodloužení, které nepoznalo vítěze a zápas šel do samostatných nájezdů, kterými strhli hráči Litvínova vítězství na svoji stranu.
Ve finále čekal na mladé hokejisty neporažený soupeř ze základní skupiny švédský Limhamn. Po dobrém nástupu, si i hráči Litvínova vybrali slabší chvíli než si zvykli na tvrdší hru soupeře, který využíval své výškové převahy. Když se hráči Litvínova nenechali strhnout a přizpůsobit se hře soupeře, tento se dostal po dvou nevybíravých zákrocích do oslabení ve třech, ve kterém dokázali litvínovští vstřelit dva góly a vyrovnat tak stav na čtyři-čtyři. Toto vyrovnání vlilo po třídenním, turnaji klukům zbytky sil a po splnění pokynů trenérů, že je potřeba hrát kombinační hokej, kdy jinak nelze mohutnější Švédy přehrát , udělali z finálového zápasu v posledních 10 minutách exhibici, když dokázali vstřelit během této doby 4 branky.
Celkově tedy ve finále porazili svého soupeře 8:4, a stali se tak vítězi turnaje.