Krušnohorci vůbec nezvládli úvod důležitého zápasu. O osudu utkání rozhodla krizová tříminutovka mezi 8. a 10. minutou, ve které hosté vstřelili tři góly zásluhou premiérové trefy v extralize Rašky, Růžičky a Gernáta. Když z kraje druhé periody dorazil opařené Severočechy Svačina střelou do šibenice, gólman Janus už to nevydržel a pustil do brankoviště Petráska. Toho v poslední třetině ještě prostřelil svým druhým gólem Růžička. Odevzdaní domácí nedokázali překonat Hrubce ani při hře pět na tři a zaslouženě prohráli.

„Třinec nás přehrál jednoduchostí. Hrál výborně kombinačně, ve všem byl lepší.  Chtěli jsme hrát jednoduše, ale ani to se nám nedařilo. Bylo to velmi špatné. S postupem do play off to budeme mít složité,“ povzdechl si útočník Vervy Juraj Mikúš.

„Jsme rádi, že jsme tady vyhráli. Byla sem dlouhá cesta, ale vyšla nám první třetina, kdy nám to tam napadalo a náskok jsme udrželi,“ radoval se třinecký útočník Petr Vrána, který připravil pro Růžičku oba góly.

HC VERVA LITVÍNOV – HC OCELÁŘI TŘINEC 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Raška (Marcinko, D. Musil), 9. Martin Růžička (Vrána), 10. Gernát, 23. Svačina (D. Musil, Hrubec), 54. Martin Růžička (Vrána). Rozhodčí: Horák, Pešina – Ganger, Špůr. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3 167.

HC VERVA Litvínov: Janus (23. Petrásek) – L. Doudera, Ščotka, Trončinský, Březák, Graborenko, Šesták, Strejček – Petružálek, M. Hanzl, Trávníček – Válek, V. Hübl, Lukeš – Kašpar, J. Mikúš, Jurčík – Helt, P. Svoboda, Havelka. Trenéři: Razým a Skuhrovec.

HC Oceláři Třinec: Hrubec – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, M. Adámek, Matyáš – Svačina, Vrána, Martin Růžička – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Werek, Polanský, Š. Novotný – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Raška. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.