Oba týmy dělil v tabulce propastný rozdíl 23 bodů, ale po reprezentační pauze už Litvínov v extralize zdaleka nezáří tak jako v úvodu soutěže. Toho Kladenští chtěli využít a povedlo se. Nečekaně před dost prázdným hledištěm, na čemž se promítla jak série porážek, tak hlavně sněhová vánice ochromující dopravu.

Paradoxně Kladenští nerozhodli v první třetině, kdy byli lepší, ale Sideroff ani Frolík s Kusým svoje šance nedali. Rozhodla až prostřední část, kde byli lepší už Severočeši, ale skvělého Brízgalu nepřekonali ani jednou a naopak po dvou akcích inkasovali. Nejdřív domácím vyšla přesilovka, kde Smoleňák předvedl, že umí kromě střílení branek také nějaké připravit a Pytlíkovi nabil zpoza brány dokonale. Pro mladého borce draftovaného New Jersey to byla pátá branka sezony, ale teprve první na domácím stadionu.

Česká křídelnice Veronika Malá v zápase proti Kongu.
Češky i s přispěním Andělů zdolaly na startu mistrovství světa Kongo

Když vzápětí předvedl Brízgala proti někdejšímu spoluhráči Hlavovi zákrok zápasu, udeřili domácí znovu. Melka udržel puk a po jeho akci pálil Dotchin, do jehož rány vložil hůl šikovně Procházka. Rozhodčí zkoumali vysokou hůl, ale snad poprvé v sezoně byl sporný verdikt rozhodnut v jejich prospěch.

Už několikrát v sezoně Kladno nadějný náskok ve třetí třetině ztratilo, a tak se možná někteří fanoušci klepali jako novoroční sulc, ale tentokrát se to nestalo. Hostující trenér Karel Mlejnek sice nasazoval bratrské duo Ondřeje a Davida Kašových pomalu ob střídání, ale obrana Rytířů až na zbytečný faul Dotchina v pohodě odolala.

Mostecký útočník Jindřich Novotný.
Bronzový Baník zná jízdní řád zimní přípravy. Hráči se zpotí v osmi zápasech

V závěru lapil Brízgala střelu z křídla, Babka puk posunul Kusému a ten střelou do prázdné brány jistil domácí posvícení.

Rytíři Kladno – Verva Litvínov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Pytlík (Smoleňák, Klepiš), 35. Procházka (Dotchin, Melka), 59. Kusý (Babka, Brízgala). Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Klouček, Šimánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváků: 2493.

Kladno: Brízgala – Dotchin, Hejda, Ticháček, Martenet, Babka, Slováček – Tralmaks, Klepiš, Kusý – Sideroff, Pytlík, Frolík – Smoleňák, Melka, M. Procházka – Strnad, Jarůšek, Bláha.

Litvínov: M. Tomek – Zile, Zeman, Baránek, Šalda, Czuczman, Demel, Baláž – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Koblasa, Kirk, Abdul – Kudrna, Zygmunt, Maštalířský – Válek, Gut, Havelka.