Máte za sebou první trénink v Litvínově, tak jak to na vás tady působí?
Myslím, že dobré, jsem v Litvínově vůbec poprvé. Chlapci měli chuť po dlouhé přestávce, takže to hodnotím pozitivně. Do Litvínova jsem se těšil, jdu do kvalitní ligy, která má své jméno a navíc jsem v mužstvu, které má obrovskou historii. Litvínov je hokejové město.

Jaká je pro vás výzva vrátit Litvínov do bojů o play-off, které mu v minulých sezonách unikaly?
Je to výzva, poslední roky tady výsledkově nevyšly. To nechci řešit, my se díváme dopředu, realizační tým společně s hráči uděláme všechno pro to, aby se sem vrátilo play-off. Bude to na nás, jak budeme spolupracovat.

Co chcete přinést do vedení týmu?
V první řadě musíme zvýšit konkurenci v družstvu, aby byl Litvínov zase bruslařským týmem jako v minulosti. Uvidíme, jak se nám podaří kádr poskládat a také zda se uzavře liga nebo ne. Čeká nás hodně práce, na druhou stranu nikdo neříká, že sem přijdu a všechno vytrhnu. Slíbit ale můžu tvrdou práci. Dnes to není o tom, že si odtrénujete a jdete domů a padla. Dnes je to celodenní proces. Není to jen o tom, jak trénujete, ale také jak regenerujete, co jíte a jak spíte. To jsou všechno propojené nádoby. Na tohle budu samozřejmě apelovat a kluci si musí uvědomit, že tělo je živý, že je to jejich forma obživy. Ve sportu tělo potřebují a když nebude dobře připravené, tak půjdou výkonnostně dolů a budou ztrácet práci.

Litvínov chce přestavět tým, je pro vás výhoda, že jste v bodu nula a máte šanci mu vtisknout novou tvář, nachystat si ho podle sebe?
Samozřejmě, některé hráče máme podepsané, některé bychom chtěli ještě přivést. Uvidíme, co nám nabídne trh. Jak už jsem řekl, chci aby to kluci brali profesionálně a to nejen na ledě, ale i mimo něj. Určitě nechci chodit s nějakými velkými vyhlášeními, je to proces, který bude probíhat teď přes léto a také přes zimu. Přestavba není jednoduchá v žádném týmu, chvíli to trvá než se to vše nastaví nějakým směrem. Dneska jsme s tím začali.

Minulý rok hráči nevyužívali v přípravě činky, spolupracovali s kondiční agenturou a teď opět činky. Budete hodně zakládat na fyzičce? Máte i kondičního trenéra Petra Švehlu.
Ano, navíc máme ještě spolupráci s Romanem Švantnerem, který byl kondičním trenérem v Banské Bystrici. Jsem na něho zvyklý a také Petr Švehla má dobré věci, takže to kombinujeme, abychom do tréninku přinesli vše, co potřebujeme a očekáváme. Co bylo dříve, já neřeším, koukáme se dopředu. Koukáme na to, aby hráči byli dobře fyzicky připravení. V dnešním hokeji, když nejste dobře připravení, tak nemáte šanci. Není to o tom, že dopředu půjdete a dozadu ne. Dnes jednoduše musíte šlapat na všechny strany. A o tom také příprava bude!

Pokračuje veterán Viktor Hübl. Prý to byla jedna z priorit udržet ho v týmu.
Je to hráč, který tady každý rok dokazuje, že věk u něj až takovou roli nehraje. Tam nebylo vůbec o čem přemýšlet. Musím Viktora trošku více poznat, ale chtěl bych, aby měl vůdcovskou roli v kabině. Je to starší hráč, který má přirozený respekt u všech. Věkem se hodně věcí mění a tak priority, co se týkají ledu, už budou u Viktora jiné. Doufáme ale že vedle vůdcovství v kabině potvrdí svou úlohu i na ledě.

Jak moc jste přísný trenér? Slyšeli jsme, že hráči zároveň za vámi mohou přijít i s osobními problémy.
Hráči jsou pro mě v první řadě partneři. Jsou daná určitá pravidla, která se musí respektovat, ale já jsem otevřený trenér, nemám problém si s kýmkoliv promluvit. Chci, aby hráči se mnou komunikovali. Může se stát, že jim něco nebude sedět, bude jim vadit spoluhráč a když takové věci jako trenéři nebudeme vědět, tak neumíme k tomu najít řešení.

Za asistenta máte Václava Sýkoru, který je také zkušeným trenérem. Jak budete spolu fungovat?
Já si myslím, že velmi dobře. Dlouho jsme byli spolu v kontaktu, když se tvořil realizační tým. Na hodně věcí máme společný názor, a když na něco budeme mít názor odlišný, tak je to jen dobře. Alespoň pak o tom můžeme spolu komunikovat a diskutovat. Byl jsem opravdu hodně rád, když jsem se dozvěděl, že tady bude trénovat se mnou.