Jste spokojení s doplněním kádru před novou sezonou? Je tam Sklenička a Kubát do obrany.

To co jsme chtěli, to přišlo. Chtěli jsme litvínovské kluky a máme je tady. Máme tady také mladé kluky, kteří přišli na zkoušku, aby se probojovali do kádru. Takže si myslím, že je to v pořádku.

Sklenička je brán za univerzála. Jak na něj hledíte vy?

My ho bereme především jako obránce, ale je tam výborné to, že když se cokoliv stane, například hodně zraněných, tak může hrát i v útoku, což je výborné.

A co si slibujete od Karla Kubáta, který se vrací ze Sparty?

Potřebovali jsme obránce do přesilovky, což on umí výborně. A budeme se u něj snažit zapracovat trochu na té defenzivě, protože tam má trošku problémy. On to sám ví. Myslím, že postupem času se u něj defenziva dá zlepšit.

Generální manažer litvínovského klubu Robert Kysela říkal, že František Lukeš neměl minule úplně vyvedenou sezonu. Bude to také o útočnících?

Já bych nerad, aby to bylo pořád stejné jak se bude dařit Lukešovi s Hüblem. Daří se jim -  sezona dobrá, nedaří se jim - sezona špatná. Rádi bychom, aby to bylo rozdělené na celé mužstvo. Což si myslím, že je lepší než jen na dva hráče.

Mluví se o veteránech Martinu Ručinském a Petru Nedvědovi, že by mohli právě v Litvínově spolu nastupovat.

To se samozřejmě probírá hodně, Růča nám tady udělal bezvadnou práci. Když to řeknu naplno, tak já ho neberu, jak se dnes říká, že už je starší, ale on jako hokejista tady patřil k nejlepším. Je jedno, jestli mu je sedmnáct nebo padesát. U něj věk opravdu neplatí. Já jsem takového hráče nikdy v životě neviděl. U některých si řeknete: na to, že mu je 42, tak to jde. Ale u něj to prostě tak není. Já si hrozně přeju, aby nám opět pomohl. Záleží na jeho rozhodnutí, protože on ví nejlíp sám, jak ho to bude bavit a zda má co týmu dát. O Nedvědovi jsem nepřemýšlel, takže buď přijde, nebo ne.