„Myslím, že je to pět let, co jsem naposledy chytal za Litvínov. No je tady hrozné vedro a jsem unavený a spocený. Ale výhra super, ať je to finále nebo přípravný zápas. Je to droga, chceš pořád víc. Takže super a navíc Litvínov výhru potřeboval, protože v přípravě jich moc nebylo," zářil po zápase s Poláky dobře naložený Hübl. Za svá záda pustil jedinou trefu. Fanoušci v kotli často vyvolávali jeho jméno. Naposledy brankář působil v italském Bolzanu, které hraje rakouskou EBEL ligu.

„Už jsem nechtěl v Bolzanu pokračovat, protože jsem tam byl sám. Dcera šla do školy a tak se to muselo řešit. Ty roky s dětmi vám nikdo nevrátí. Tady je to blíž domovu a bohužel Petymu (Petráskovi) se stalo, to co se stalo, takže tím mi to maličko pomohlo, že se to otevřelo tady pro mě v Litvínově," vysvětluje třiatřicetiletý gólman. Na Bolzano ale bude vzpomínat určitě rád. Vždyť tam vychytal titul, byl hodně vytížený.

„Byl jsem tam maximálně spokojený. Poprvé v životě něco vyhrál, ale být tam sám, bylo pro mě těžké. EBEL liga má svou kvalitu – je rychlá, je tam hodně Kanaďanů, cizinců. Jen je tam větší rozdíl ve vyrovnanosti týmů. Přece jen extraliga je od prvního do posledního týmu našlapaná. V EBEL je prvních osm týmů top a poslední čtyři horší," srovnává českou a rakouskou ligu. V Tyrolsku se mu líbilo.

„Tehdy mě na prostředí do Bolzana lákali, ale já řekl, že jsem hokejista a ne turista. Takže neřeším, zda hraju pod továrnou nebo pod Alpami," směje se Hübl. Vybojuje si místo v brance Vervy?