To, co zažil v poslední třetině, ho nutilo do úsměvu – dlouhé zkoumání videa a nakonec i patnáctiminutový výpadek světel nad kluzištěm. Brankář Vervy Michael Petrásek říká: „Nevzpomínám si, že bych něco podobného v kariéře zažil."

Vyhráli jste nad posledním mistrem po nájezdech 2:1. Jaký to byl zápas?

Těžký a neskutečně dlouhý zápas (úsměv), protože se tam zkoumalo video a přišly problémy s proudem, takže opravdu dlouhý. Na druhou stranu jsme rádi za dva body. Škoda, že jsme nedokázali proměnit další šance, kterých jsme měli opravdu hodně. Musím pochválit libereckého Romana Willa, chytal výborně.

Jaké to bylo pro vás osobně? Vychytal jste vlastně první tým tabulky, držitele Prezidentského poháru.

Cenné to určitě je, ale já si myslím, že z těch zápasů, které jsem letos odchytal, tak kluci hráli nejlíp zezadu. Takže až na ta oslabení a pár nějakých situací, tak Liberec tolik šancí neměl. My jsme jich měli více.

A jaké to bylo z toho pohledu, že se dlouho nehrálo? To musí přece brankáři vadit.

Byl jsem se zeptat kluků na střídačce, tak mi říkali, že Liberec reklamoval střelu od modré, která lízla břevno nebo něco a soupeři si myslel, že to prolétlo sítí. Já si byl víceméně jistý, že to šlo nad, protože mi to proletělo nad ramenem. Myslím, že to bylo nad brankou.

A co vypnutá světla. To se hned tak nezažije, že?

Bohužel, stane se. Určitě to není příjemné, ale je to pro oba týmy stejné. Poprali jsme se s tím a máme druhý bod. Dlouho se mi nestalo, abych měl takového času si prohlédnout zimák, podívat se, kde kdo sedí a ještě si pokecat s brankářem soupeře (smích). Nevzpomínám si, že bych něco podobného v kariéře zažil. Je to nepříjemné, pak jde člověku jen o to, abychom to dohráli na 1:1 a nedostali nějaký zbytečný gól. To si myslím, že jsme zvládli dobře, ještě jsme to dokonce mohli rozhodnout pro nás, ale výhra na nájezdy taky není špatná.

Povídal jste si během kroužení po ledě s Romanem Willem. Hecovali jste se? Bylo kousek do konce.

Nehecovali jsme se, spíše jsme se smáli tomu, co se dneska děje – nejdříve video a teď ty světla, tak jsme si říkali, ať jsou rovnou nájezdy a pojedeme na tu stranu, kde trochu světla bylo (smích), ať tady nejsme do půlnoci.

Nicméně máte v rukách čtvrté místo a lepší pozici do play off. Jak tohle vnímáte?

Já osobně to až tak neberu jako velkou výhodu, že bychom začínali doma. Ale myslím, že většina kluků z týmu by řekla, že je to lepší. Takže asi spíše je to výhoda začínat doma.