Úvodní dějství utkání 28. kola extraligy rozhodně bavilo. V 10. minutě se blýskl individuální akcí Fořt a Zlín vedl. Litvínov však odpověděl dvěma zásahy v rozmezí necelých tří minut. V 15. minutě vyrovnal v oslabení z trestného střílení Lukeš a jeho hokejové dvojče Hübl vzápětí otočil na 2:1. Hosté vyrovnali dvě sekundy před sirénou v přesilovce. Hned po buly vypálil z vrcholu kruhu Lakatoš a zaskočil Januse.

Ve druhé třetině se gólová přestřelka zklidnila. Verva si vzala vedení zpátky ve 39. minutě. Válek si v přesilovce našel odražený puk a uklidil ho za Sedláčka.

Poslední perioda byla opět divoká. Ve 49. minutě vyrovnal znovu Fořt, závěrečná desetiminutovka ale patřila domácím. Vítězství strhnul na litvínovskou stranu v 53. minutě obránce Ščotka, který využil přesilovku. A hned tři minuty na to dorazil soupeře Válek. Tři body už si „chemici“ pohlídali.

Litvínov - Zlín 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 15. F. Lukeš z trestného střílení, 17. V. Hübl (Válek, L. Doudera), 39. Válek (Baránek), 53. Ščotka (Kašpar, J. Petružálek), 56. Válek (F. Lukeš) - 10. Fořt (J. Ondráček), 20. Lakatoš (Okál, Herman), 49. Fořt (Kubiš). Rozhodčí: Pešina, Kika - Kis, Rampír. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 5176.

Litvínov: Janus - Porseland, Ščotka, L. Doudera, Baránek, Suchánek, Romančík - J. Petružálek, J. Mikúš, Kašpar - Válek, V. Hübl, F. Lukeš - Myšák, Gerhát, Trávníček - D. Tůma, M. Hanzl, Jurčík. Trenéři: Razým a Skuhrovec.

Zlín: J. Sedláček - Nosek, Freibergs, Řezníček, Žižka, Gazda, Valenta, M. Zbořil - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - Okál, Lakatoš, Herman - Fryšara, P. Sedláček, Popelka - E. Kulda, Honejsek, Poletín. Trenéři: R. Svoboda a Martin Hamrlík.