Pak že dvakrát nevstoupíš do stejné řeky… Stejně jako před rokem se výsledkově litvínovským hokejistům v přípravě na nadcházející extraligovou sezonu nedaří. HC Verva Litvínov sehrál v úvodním čtrnáctidenním bloku šest zápasů, avšak pouze v jediném poznal slast vítězství. To když během turné ve Švýcarsku porazil tamní Lugano 3:2. Ostatní tři zápasy, stejně jako předtím doma s Libercem a Kladnem, prohrál.

Je však třeba přiznat, že do Švýcarska neodcestovala řada zkušených hráčů, které trenéři nemuseli zkoušet nebo nebyli zdravotně fit.

„Zájezd určitě splnil účel, jsme vcelku spokojeni. Nejeli jsme sem vyhrát, takže týden ve Švýcarsku kladně hodnotíme i přes tři porážky. Sehráli jsme kvalitní zápasy a zkusili si mezinárodní hokej, který je náročnější, rychlejší a pro hráče je taková příprava přínosná,“ řekl pro klubový web jeden z litvínovských trenérů Jiří Kučera.

Nyní se tým vrátil domů na sever Čech a už dnes se představí na ledě ambiciózního Chomutova, ve čtvrtek hostí Mladou Boleslav. Oba zápasy začínají od 17:30.

PŘÍPRAVA NA TURNÉ:

Příprava:

Langnau - Litvínov 8:5 (3:1, 3:1, 2:3)

Turnaj:

Ženeva - Litvínov 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Lugano - Litvínov 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

D. Minsk - Litvínov 7:5 (1:2, 3:1, 3:2)