Na straně Mostu se o branky postaral elitní útok Kubinčák - Divíšek - Stříbrný. Hlavně Josefovi Stříbrnému zápas skvěle vyšel - dal dva góly a na jeden přihrál. Třetí trefu přidal zkušený Divíšek. Ještě necelých sedm minut před koncem duelu Mostečané vedli 3:1, ale hosté šlápli na plyn a dokázali srovnat. Poprvé se tak divákům představila novinka letošní sezony, kdy se v prodloužení hraje tři na tři. Ale tam se nerozhodlo a tak se šlo na samostatné nájezdy, ve kterých Ústečané v páté sérii rozhodli Bernadem, který proměnil tři penalty za sebou.

HC Most - HC Ústí nad Labem 3:4 sn ((1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Stříbrný (Kubinčák), 36. Stříbrný, 45. Divíšek (Kokeš, Stříbrný) – 39. Gengel (Moučka, Dalecký), 54. Brož, 57. Dalecký (Gengel), rozh. náj. Bernad.

HC Most: Pinc – Hora, J. Novák, Strejček, Šesták, Charousek, Kokeš, Cvrk – Kubinčák, Divíšek, Stříbrný – M. Havelka, Havlíček, Chlapík – T. Doležal, Alinč, Smolka – Mical, Šimeček, Válek.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Husák, Kasík, Brož, Vágner, Bernad, Přindiš, Hes – Vrdlovec, Roubík, Kloz – Z. Doležal, Poulíček, Merta – Dalecký, Gengel, Moučka – Markulinec, Komárek, Navarra.