„Teď už jich tam mám sedm. Rozdělil jsem si je na angažmá v Českých Budějovicích a v Litvínově. Ve Slavii se mi to nepodařilo, abych vstřelil hattrick. Až jednou s hokejem skončím, tak puky vytáhnu ze sklepa a vystavím si je," říká nejproduktivnější forvard severočeské Vervy, jehož tým v posledním střetnutí rozpáral liberecké Tygry osmi brankami. A využil u toho hned šest přesilových her.

„Ty přesilovky nám fakt vyšly. Už nám to tam muselo z nich napadat, protože v minulých zápase se nám v nich tolik nedařilo. Já si přeju, aby to tam i ostatním klukům začalo padat, že se bude dařit celému týmu. Liberec se snažil využít naší slabší chvilky, dokázali dát branku před koncem první třetiny. Říkali jsme si v kabině, že to nepustíme. Nakonec jsme vysoko vyhráli.," těšilo Hübla.

Když se trefil podruhé, přijel k němu jeho parťák Martin Ručinský a řekl, že teď všechno budou nahrávat na něj. „Chtěli, abych dal hattrick a pak asi koupil něco do kabiny," smál se kudrnatý hokejista.

Teď má osobní metu jasnou – zaokrouhlit hattricky na číslo deset. To ale bude podle něj ještě chvíli trvat.

„Tak to je ještě daleko," mávne rukou střelec, kterému po hattricku přivezou puk spoluhráči, aby si ho mohl schovat právě do sklepa.
Po derby s Libercem čeká Litvínovany další severočeské derby. V pátek totiž hrají u sousedních chomutovských Pirátů. „Proti Liberci jsme jako tým nastolili nějakou hru a chceme se jí držet, co se týče střílení gólů a hodláme dál bojovat, abychom se usadili do desátého místa v tabulce a herně se zlepšovali. Myslím, že máme o co bojovat," přidává.

Páteční souboj v Chomutově bude pro Viktora Hübla tak trochu srdcová záležitost. Chomutov je totiž jeho rodné město. Piráti také v létě o litvínovského kanonýra stáli, ale ten zůstal u Vervy a také kamarádů - hokejistů, se kterými je zvyklý hrát.