Pod Krušnými horami budou mít hned několik důvodů si koupit klobásu a sednout do hlediště. Do klubu se po dvou letech vrátil z Třince šikovný forvard Jakub Petružálek, klub udržel opory jako Juraje Mikúše, Jiřího Hunkese, Daniela Sörvika či důrazného zadáka Marka Baránka. Přišel obránce Jan Ščotka a prvoligový kanonýr David Tůma.

„Navíc je skvělé, že pokračuje i kapitán Michal Trávníček, nejen v baráži byl opravdovým lídrem týmu,“ řekl generální ředitel HC Verva Litvínov Jiří Šlégr. Nad všemi hráči nově práská bičem trenér Milan Razým.

„Po loňské sezoně, která se nám nepovedla, skončil i dočasně vytvořený realizační tým, a proto bylo nutné hledat nového trenéra. Za prací Milana Razýma jsou dlouhodobě vidět výsledky, proto jsme se rozhodli ho angažovat,“ doplnil Šlégr. S tvorbou týmu pomáhal i nový sportovní ředitel, bývalý hráč NHL a jeden z naganských hrdinů Josef Beránek. Klub operuje s rozpočtem na hranici sto milionů korun. "Díky skupině Unipetrol, že jsme s Benzinou podepsali nový tříletý kontrakt i po tak těžké minulé sezoně," vzkazuje Šlégr.

Kometa Myšák

Dalším lákadlem proč si vybrat žlutočerné barvy a držet jim palce je talentovaná kometa Jan Myšák. Pokud tento šestnáctiletý mladík nastoupí příští pátek do prvního extraligového kola v Boleslavi, tak by při svém debutu překonal o šest dní legendárního Roberta Reichela. Myšák je navíc tak trošku fenomén. „Každý mladý kluk sní o NHL, zahraničí. Honza chce hrát za Litvínov. To si vzal do hlavy,“ těší Šlégra.

Samotnému Myšákovi, se kterým klub přímo před novináři podepsal čtyřletou smlouvu, se splnil sen a to hned dvakrát. „Jsem v áčku Litvínova a hraju se svými oblíbenci Viktorem Hüblem a Frantou Lukešem. Jako malý kluk jsem je obdivoval a teď jezdím vedle nich,“ směje se sympatický mladík.

Cíl? Play off

Poslední tři sezony a dvakrát baráž. Nepříjemnou vizitku chce teď Litvínov napravit ve vyřazovacích bojích. „Fanouškům to dlužíme, chceme aby zase měli z hokeje radost a ne nervy jako naposledy,“ vrátil se Jiří Šlégr do nedávných bezesných nocí.

„Nejsem příznivcem velkých slov, ale budeme se snažit dostat do předkola play off nebo do play off. Hlavně se vyhnout baráži,“ přeje si kouč Milan Razým.

Litvínov chce také zlepšit práci s mládeží a juniorský tým více propojit s A-týmem. „Jednoznačným cílem našeho klubu je vybudovat dlouhodobou koncepci a strategii do příštích let s důrazem na výchovu talentů a pravidelnou účast v play off extraligy ledního hokeje. Chceme postupně oživit dobu, kdy byl litvínovský klub dodavatelem talentů nejen do extraligy, ale také do národního týmu,“ uzavírá Jiří Šlégr. Celý extraligový kolotoč se roztočí pro Vervu v pátek 14. září na ledě Mladé Boleslavi.