Chemici se do vyřazovacích bojů hokejové extraligy dostali poprvé od roku 2017, před čtyřmi lety je ve čtvrtfinále porazil právě Hradec Králové 4:1 na zápasy. Tuto sezonu se oba soupeři poměřili v základní části čtyřikrát a pokaždé uspěl v základní hrací době Mountfield – 4:2, 4:1, 3:1 a 3:2, přesto se litvínovští fanoušci mohou v předkole play off těšit na zajímavou sérii.

Zdaleka nepůjde jen o souboj litvínovské legendy Vladimíra Růžičky, teď trenéra východočeského protivníka proti rodné baště.

Předkolo nabídne další pikantní souboje? Prostředí v Pokrušnohoří dobře zná například i asistent hradeckého trenéra Daniel Branda, jenž na stadionu Ivana Hlinky dlouhá léta působil.

Nevšední konfrontaci, kterou série Hradce Králové vs. Litvínov může nabídnout, je souboj bratrů – Štěpán Lukeš v brance Mountfieldu proti útočníkovi a staršímu sourozenci Františkovi v dresu „černo-žlutých.“

Interesantní zajímavá série čeká například i dvojčata Klímova. Na severu Čech totiž nejenom hokejově vyrůstal jejich otec Petr.

Na severu Čech nyní patří k oporám i známá exhradecká jména – Oskars Cibulskis, Richard Jarůšek, Martin Látal, Tomáš Pospíšil a Lukáš Žejdl – v čele s asistentem trenéra Václavem Sýkorou a generálním manažerem Pavlem Hynkem, kteří nyní vedou právě Vervu.

Litvínov, který v sezoně nezískal s Hradem ještě ani bod, může vsadit na výbornou formu z konce základní části (až na derniéru ve Zlíně šest výher v řadě).

Táhne ho 42letý rekordman a historicky nejproduktivnější hráč základní části extraligy Viktor Hübl, formu má slovenský brankář Denis Godla a do fazony se dostávají, zdá se v pravý čas, i další cizinci.