Litvínovští chytili hned začátek utkání, kdy využili čtyřminutovou přesilovku za faul na Trávníčka a v početní výhodě se prosadil obránce Kubát. „Tím jsme ten vstup do zápasu Litvínovu hodně ulehčili,“ zlobil se zlínský trenér Robert Svoboda a přidal.

„Měli jsme dostatek možností s tím něco udělat, ale zlomila nás čtvrtá branka, která přišla v nevhodném čase,“ doplnil zlínský kouč, jehož celek se dvakrát prosadil právě z přesilovky díky Ondráčkovi a Šlahařovi.

„Parádní vstup do sezony,“ oddechl si domácí útočník František Gerhát poté, co zatleskal plnému stadionu, kam si našlo cestu téměř 5 800 diváků. Když si uvědomíte, že šest bodů měl Litvínov vloni po dvanácti kolech, nejde se mu nedivit. „Je to samozřejmě o hodně veselejší, ale důležité hlavně je, že jsme přivezli tři body z Mladé Boleslavi. Když jsme teď k tomu přidali i ty domácí, tak je to super. Teď odpočineme, potrénujeme a uvidíme, co uhrajeme v pátek v Pardubicích,“ plánuje Gerhát.

Litvínov - Zlín 5:2  (2:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Kubát (F. Lukeš, Gerhát), 16. Matoušek (Jurčík), 37. V. Hübl (F. Lukeš, Myšák), 56. J. Mikúš (Petružálek, Sörvik), 59. D. Tůma (Trávníček) – 34. J. Ondráček (Freibergs, Šlahař), 55. Šlahař (Herman).
Rozhodčí: Pavlovič, Pražák – Pešek, Špringl. Vyloučení: 5:1, navíc Freibergs (Zlín) 10 minut. Využití: 1:2. Diváci: 5725.

HC VERVA Litvínov: Janus – Hunkes, Baránek, Sörvik, Kubát, L. Doudera, Ščotka, Šesták – Petružálek, J. Mikúš, J. Černý – Myšák, V. Hübl, F. Lukeš – D. Tůma, Gerhát, Trávníček – Jurčík, M. Hanzl, Matoušek. Trenéři: Razým a Skuhrovec.

PSG Berani Zlín: J. Sedláček – Freibergs, Ferenc, Nosek, Žižka, Valenta, Řezníček, Gazda – Kubiš, Fořt, J. Ondráček – E. Kulda, Werbik, Poletín – Šlahař, Fryšara, Herman – Popelka, P. Sedláček, Karafiát. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.