„Zápas jsme dobře rozehráli, dostali se do vedení 2:0, ale na tom měl obrovský podíl Michal Neuvirth, který pochytal spoustu šancí Litvínova. Byly tam brejkové situace, jeli nám dvakrát sami na branku a my jsme se z toho vůbec nepoučili. Projevilo se to ve druhé i třetí třetině, kdy měl Litvínov nespočet přesilových situací z brejků, i když jsme na ně upozorňovali," hodnotil na klubovém webu trenér Sparty Václav Sýkora.

Raritou pak byl fakt, že domácí dvakrát inkasovali při vlastní přesilovce. Veterán a bývalý sparťan Martin Ručinský zazářil dvěma brankami a jednou asistencí. Po měsíční přestávce má znovu obrovskou chuť do hokeje. „Je to tak. Hodně jsem sice trénoval, ale ne moc s hokejkou. Těšil jsem se znovu do zápasů," řekl Ručinský už v pátek po domácím vítězství nad Libercem.

Trenéra Litvínova Vladimíra Jeřábka v Praze mrzelo zakončování jeho svěřenců. „Měli jsme hodně gólovek, ale byli jsme v zakončení příliš jaloví a měkcí. Věřili jsme, že když tu hru udržíme dál - dobře bránit a čekat na brejky - tak by se zvrat mohl povést. Vyrovnali jsme na 2:2, Sparta šla sice znovu do vedení, ale důležitým okamžikem v našem oslabení byl náš gól na 3:3. Pak Sparta dál tlačila a my jsme z brejků dali góly, které rozhodly," viděl Jeřábek. V pátek doma Litvínov vyzve Třinec.