Litvínovští hokejisté před šesti tisícovkami diváků nedokázali zastavit rozjetou Spartu. Ta si po těsné výhře 2:1 na severu Čech vysloužila vedoucí postavení v tabulce, kde o bod vede před Libercem. Jedinou trefu domácích zaznamenal už v sedmé minutě Hujsa, na straně sparťanů se prosadili Ton s Bližňákem.

„Máme herní pohodu a z toho pramení naše vítězství,“ zářil po zápase sparťan Petr Ton, jehož branka rozhodla. „Bylo to vyrovnané utkání, které rozhodla jediná branka. My jsme dnes dobře začali, šli do vedení. Škoda, že v závěru Lukeš trefil břevno. Nebylo nám přáno,“ kroutil hlavou litvínovský asistent Jiří Kučera. Jeho protějšek Patrik Martinec hodnotil: „První třetinu jsme odehráli, tak jak jsme chtěli a Litvínov jsme nepustili do tlaku. Ve druhé třetině jsme měli dost šancí, bohužel se nám nepovedlo výborně chytajícího Fraňka překonat. V závěru jsme měli štěstí. Jsme rádi, že jsme získali tři body."

„Je škoda, že jsme nedokázali závěrečný tlak zužitkovat. Musíme se poučit z chyb a jít do dalšího zápasu a zvládnout ho,“ řekl litvínovský kapitán Martin Ručinský. Sparťané zářili, po zápase ještě před odjezdem si zašli před stadionem na klobásku. „Bylo to dnes i o štěstí. Myslím, že diváci viděli kvalitní zápas, kde sice nepadlo moc branek, ale musel se jim líbit,“ hodnotil Tomáš Rachůnek, který si připsal asistenci na rozhodujícím gólu.