Oba týmy si hned v úvodu zápasu vyzkoušely hru v početní výhodě, gólově ji však zužitkovat nedokázaly. Do první větší šance se dostal až v osmé minutě při hře pět na pět Vrána. Janus se však stačil včas přesunout a jeho střelu betonem vyrazit.

Ve 12. minutě se domácím podařilo kombinačně rychle přejít z obrany do útoku a Gernát po spolupráci s Řepíkem a Hlinkou otevřel skóre. O druhu branku Pražanů se poté postaral na brankovišti pohotově dorážející Kumstát.

Litvínov však o 48 vteřin později snížil. Novotný vyrazil Pilařovu střelu z obranné modré čáry k dojíždějícímu Hořavovi, jenž se v zakončení nemýlil. Následně ale Severočeši hned třikrát za sebou faulovali a Sparta přece jen potvrdila, že má nejlepší procentuální využití přesilových her. Na 3:1 zvýšil Buchtele, jenž si tak připsal čtvrtý gól v sedmém zápase po svém návratu z KHL.

V polovině duelu se na ledě začalo jiskřit. Rozhodčí nepotrestali Hlinkův faul na Pavlíka a výsledkem byly bitky Pavlíka s Řepíkem a Nedomlela se Sörvikem. Po chvilce ale emoce opadly a hosty mohl vrátit do hry před Novotným osamocený Hübl, gólman Sparty chytající potřetí za sebou místo potrestaného Pöpperleho ale jeho šanci zlikvidoval.

Další příležitosti zdramatizovat duel měli hosté při vyloučeních Barinky a Řepíka, kontaktní gól se jim ale vstřelit nepodařilo. Sparta, v jejíž sestavě se poprvé objevil i útočník Hlaváč, tak získala tři body. Nezměnila to ani tyč Pavlíka v samotném závěru.