Letos Vlasatý zápas pomáhá čtyřleté Sáře a osmileté Aničce z Prahy. Obě holčičky jsou onkologickými pacientkami, přišly o vlasy a právě díky nadaci Nové háro dostanou paruky z pravých vlasů. Hráči Vervy navíc nastoupili ve speciálních dresech, které poté půjdou do charitativní dražby. Chemici při rozbruslení měli navíc pod helmami paruky.

Oba zmínění herci si při tiskové konferenci k Vlasatému zápasu sedli vedle sebe. „To že jsem patron není žádná velká pomoc. Prostě přijedu na charitativní a přínosnou akci a když je tady patronem i Mára (Taclík), který moc vlasů už nemá, tak já to alespoň dorovnávám,“ usmíval se Kohák, fanouškům sportu známý především ze seriálu Okresní přeboru, kde ztvárnil brankáře Karla. Navíc přidal historku s osmiletým synem, který je vlasatý jako fanoušek metalu. „Má háro až po ramena a říká, že si ho nechce ostříhat. Prý ve vlasech je síla,“ vyprávěl Kohák a předsedkyně nadace Nové háro Lucie Staňková přitakala: „Je to ale opravdu tak. Děti se pak cítí krásně, sebevědomě a náročnou léčbou projdou důstojně.“

Střetnutí Litvínova se Spartou. | Video: Deník/Václav Veverka

Marek Taclík je sportovní fanoušek a severočeský rodák. Přeje fotbalovým Teplicím, podporuje hokejovou Vervu. Činnost nadace Nové háro ho nadchla. „Pomáhat je normální a správné. Nadace Nové háro mě nadchla a já budu rád pomáhat jako patron každý rok a vždycky snad ke mně novou patronu najdou,“ řekl Taclík a otočil se na Koháka.

Ještě než si Kohák oblékl naruby litvínovský dres se svou jmenovkou, tak zaplul do trikotu pražské Sparty. Možná už v ten moment tušil, jak budou rozložené síly na ledě a litvínovským příznivcům z toho veselo nebylo. Verva totiž inkasovala na domácím ledě nejvyšší debakl sezony, když v boji o TOP 4 podlehla pražské Spartě 3:8.