Byla to specifická série. Až v posledním zápase dokázala Verva využít domácího prostředí. Předtím se to ani jednomu z týmů nepovedlo a vždy slavili na ledě soupeře. V šestém duelu to zlomil hattrickem Petr Koblasa. Vypukla euforie. Vždyť Litvínov je v semifinále po dlouhých devíti letech. V roce 2015 oslavil svůj historicky první titul.

„První dvě střetnutí v Brně jsme zvládli extrémně výborně. To byl velký rozdíl oproti sezoně. Samozřejmě se mi pak chytalo mnohem lépe. Jsem rád, že jsme tam ubojovali dvě výhry, v pátém zápase třetí a tentokrát i doma,“ řekl litvínovský brankář Matej Tomek, který do Vervy přišel právě z brněnské Komety, kde nedostal prostor. Teď už si v jihomoravské metropoli asi drbou hlavu. Tomek jim ukázal, jaké jsou jeho kvality. „Musí se s námi počítat. Máme šikovný tým,“ dodal gólman a přidal svůj recept na totální soustředění a minimalizování okolních vlivů.

„Dal jsem si detox od sociálních sítí. Už před sérii jsem si vymazal Instagram a Facebook. Byl jsem jen pasivní čtenář na Twitteru, ale používám to spíš jen na nějaké novinky, abych věděl, co se děje ve světě. Myslím si, že mi to pomohlo vyčistit si hlavu,“ popsal překvapivý postup, který vedl k úspěchu. Sám byl rád, že sérii skončila v Litvínově a Severočeši se nemuseli trmácet k rozhodujícímu mači stovky kilometrů na jih Moravy.

„Další zápas v Brně by byl o hodně nepříjemnější. Každý volný den na načerpání sil a doléčení zranění je v play off cenný,“ poukazuje gólman před semifinále, kde Verva vyzve buď Pardubice, nebo pražskou Spartu.

6. čtvrtfinále: Litvínov - Brno 4:1
Euforie neměla konce. Litvínov slavil do noci, hrdinové museli znovu na led