Bílková je manželovi, kterého většina fanoušků zná pod přezdívkou Kozel a i ona ho tak občas tituluje, velkou oporou a sama výrazně nahlíží pod litvínovskou hokejovou pokličku. O Litvínovu už sama mluví jako o „našem“ klubu. Jaký je život manželky nadšence do téhle populární hry? „Mimo toalety a koupelny nám hokej připomíná každá místnost v bytě,“ říká sympatická bruneta.

Váš manžel je neskutečný sběratel kilometrů, když viděl téměř tisíc extraligových zápasů Litvínova a drží i parádní sérii téměř tří stovek zápasů venku i doma v řadě, ve kterých viděl hrát Litvínov. Jak jste se vůbec seznámili?
To je docela vtipná historka. Chodila jsem na hokej a stávala pod bubny. Vráťa mě tam zaregistroval a s obrovskou trpělivostí na mě celý rok vydržel mrkat. Vše se začalo lámat až na vánočním hokejovém večírku toho roku, kdy se na mě lehce společensky upraven odvážil promluvit, pak už to šlo samo, čím více bylo hokejů a výjezdů, tím více jsme se poznávali…

Bavíte se doma hodně o hokeji?
Tomuto tématu se u nás ani nelze vyhnout. Mimo toalety a koupelny nám hokej připomíná každá místnost. Nikdy jsem takový přehled o hokeji neměla, pokud nehraje zrovna Verva, hraje mladší nebo starší dorost, první liga, některý z našich bývalých hráčů nebo se hraje NHL. Stále je co sledovat. Navíc si Vráťa neustále doplňuje statistiky a momentálně průběžně píše i články pro litvínovský klub, takže mě občas zavolá na poradu nebo kontrolu textu, úpravu fotky a podobně. Je to naše každodenní téma.

close Eliška Bílková se svým manželem. info Zdroj: DENÍK/Václav Veverka zoom_in

Kulisu litvínovského zimáku si Eliška Bílková se svým manželem vybrala i k svatebnímu fotu.

Váš muž patří k fanouškovským rekordmanům. Jak takovou rekordní sérii prožívá? Je to s ním občas z pohledu manželky k nevydržení?
S držením takového rekordu je to těžké. Pokud se chceme někam podívat nebo něco podniknout, plánuje se to vždy tak, aby zrovna nebyl hokej. S nadsázkou si dělám legraci i z toho, že pokud se nám časem rozroste naše Kozlí rodina, budu muset i porod zvládnout ve dnech, kdy nehrajeme. Vráťovo sérii prožíváme společně, někdy má člověk pocit, že není místo, kde by ho neznali, ale na druhou stranu to hodně pomáhá tyto rekordy navyšovat. Jsem ráda i za Kozla, že má kolem sebe i další lidi, kteří ho v jeho počínání podporují a jsou ochotní ho odvézt i na daleké výjezdy autem. Bez nich by tato série také nebyla možná.

Vy sama se dostanete na hokej do hlediště často?
Kdykoliv nejsem v práci nebo nějak indisponovaná, snažím se být na hokeji a pokud se stane, že se tam nedostanu, mohu ho naštěstí sledovat na svém telefonu, takže se dá říci, že jsem na hokeji svým způsobem téměř každý zápas.

Už jsme se zmínili, že manžel je vyhlášený svými statistikami, takže paměť na čísla má. Nezapomíná na důležitá výročí spojená s vámi?
To je právě velká výhoda, má neskutečnou paměť na čísla a data, takže nikdy nezapomene na datum, kdy jsme se seznámili nebo spolu prožili něco výjimečného. Je ale milou pravdou, že mi často dělá radost i jen tak.

close Eliška Bílková se svým manželem. info Zdroj: DENÍK/Václav Veverka zoom_in

Na svatebních fotkách je i litvínovská hokejová šatna.

Jak těžké to s ním bylo například v minulé sezoně, kdy se Litvínovu nedařilo a nebylo jisté, že udrží extraligu? Musela jste ho hodně podporovat a rozveselovat?
Když už na takovou situaci dojde, je těžké člověka, který klubem žije jakýmkoliv způsobem rozveselit nebo rozptýlit. V tomhle ale musím ocenit Vráťovu povahu, protože se snažil nepřenášet to domů. Nemohu říci, že by byl podrážděný, spíš byl smutný, ale do poslední chvíle věřil v záchranu a to se také nakonec podařilo. Ve chvílích, kdy mu bylo asi nejhůře, se spíše snažil vtipkovat ve stylu, tak skončí jedna série a začne nová a že by po delší době viděl jiné stadiony. Přece jen jich má za ta léta objetých opravdu hodně.

Je nějaký hokejový zážitek, kromě seznámení tedy, který vám život s manželem dal?
Těch je spousta. První, co mě při téhle otázce napadá, je několik setkání s Martinem Ručinským, to hodnotím jako naprosto nezapomenutelné. Je toho ale mnohem více, ať už vezmu sraz fanoušků a s ním spojené trauma z pití magi nebo například desetihodinová cesta na Moravu kvůli dvěma hodinám stráveným na tamním zimním stadionu a v neposlední řadě svatební focení. Povídat o nejrůznějších zážitcích spojených s hokejem by se dalo opravdu dlouho.

Kdo je Vratislav Bílek alias Kozel?Manžel Elišky Bílkové Vratislav Bílek alias Kozel je vyhlášený hokejový příznivec, pravděpodobně je to nejoddanější fanoušek svého klubu v zemi. Je na prahu mety, kdy si bude moci říct: „Fandil jsem Litvínovu v tisícovce extraligových zápasů.“ Navíc Bílek drží i sérii téměř tří stovek duelů v řadě, ve kterých fandil Litvínovu doma i venku. Neodradilo ho ani loňské play out a baráž. Zápasy poctivě do své série navyšoval a vznikla při nich i veselá fotka z Mladé Boleslavi, kdy v loňském play out stál v sektoru hostů naprosto sám. Jeho zajímavé a stále aktualizované statistiky naleznete na Facebooku jako Kozlovo statistiky litvínovského hokeje.