„Věřím, že letos k žádnému podobnému incidentu nedojde,“ předeslal pár týdnů před startem 17. ročníku turnaje jeho ředitel Zdeněk Kolman, který musel před rokem celou záležitost řešit s českým i běloruským hokejovým svazem. Hlavními aktéry rvačky byli totiž mladíci z běloruského týmu HC Brest.

Videozáznam bitky na ledě vyrazil díky Deníku, který je dlouholetým partnerem turnaje, do celého světa. Po domácích serverech se o bitce začalo psát na místech jako TotalProSports, FoxSports, TheScore, Yahoo nebo SportsnetStaff a řadě dalších z celého světa.

Zdroj: Youtube

#EasterCup2017 - Category U16 - 3rd place match end fight  Zdroj: YouTube.com/Ponte records

„Byl jsem z toho v šoku,“ řekl s odstupem času arbitr Jakub Čmolík, který od mladých Bělorusů, kteří jej doslova honili po kluzišti, schytal několik ran. „Nevěděl jsem co dřív. Jeden mi skočil na hlavu, po něm se přidal další a už jsem byl ve středu šarvátky,“ popsal situaci, ze které mu nakonec pomohli soupeři Brestu, mladí Slováci z košické akademie Igora Liby. Čmolík přiznal, že se všechno seběhlo tak rychle, že sám nestihl ani vybuchnout.

Letošní ročník mezinárodního turnaje Easter Cup, který je i díky slavnostním ceremoniálům, kulturním vystoupením nebo dovednostním soutěžím velkou společenskou událostí, má v programu sérii devíti turnajů jednotlivých věkových kategorií, což je zatím nejvíc v historii akce. Přihlášena už je stovka týmů ze 16 zemí. Svou účast potvrdily celky z Finska, Norska, Dánska, Lotyšska, Rumunska, Belgie, Rakouska, Ruska, Ukrajiny, Běloruska, Německa, Slovenska, Polska nebo Maďarska a chybět nebudou ani zástupci domácího Česka.

Rozhodčí Jakub Čmolík.
Nebýt Košických, tak bych dostal pořádně do držky, říká napadený rozhodčí

„Do Mostu jezdíme už několik let. Je to výborný turnaj, takže se rádi vracíme a jak jinak vždycky chceme vyhrát,“ svěřil se Deníku trenér běloruského celku Junosť Minsk Igor Filin. Letošní Easter Cup odstartuje 23. března a potrvá až do 22. dubna.

 V dresu pořádající  Avantgard Hockey  se v  kategorii U16  přestavil také německý reprezentant Georg Saakyan (na snímku uprostřed).
Takový byl Easter Cup: Lidé viděli všechno. I bitku, která obletěla svět