Tvrďák Šlégr ale nic nevzdává. „Pořád ale ještě není konec. Byl jsem zvyklý bojovat až do konce a věřím, že to ještě zvládneme,“ řekl Jiří Šlégr po domácím výprasku od Varů 5:1.

Jak byste zhodnotil zápas s Vary?

Byli jsme rád, jak se nám vstup do zápasu povedl. Povedla se nám dát první branka, ale pravděpodobně jsme se tím asi ukonejšili a náš vstup do druhé třetiny nebyl vůbec dobrý. To byl totální kolaps. Dopustili jsme, aby soupeř dal po sobě tři rychlé góly, prohráli jsme tu třetinu 0:4. To už se zápas těžce otáčí, ale to se mi těžce hodnotí. Prohráli jsme zaslouženě po našem nezodpovědném výkonu ve druhé třetině. Jestli k příštím zápasům budeme přistupovat jako dnes, tak si extraligu nezasloužíme.

Co říkáte na to, že po sedmém kole baráže jsou extraligisté dole v tabulce?

Vypovídá to o tom, že prvoligové týmy jsou hladové se do extraligy dostat, ale my se musíme soustředit na nás, nemůžeme ani koukat na tabulku, ale musíme koukat na příští zápas. Chce to jít prostě od každého střídání, protože teď už to opravdu hoří a my musíme hodně zabrat.

Čtyřikrát jste v baráži hráli doma a třikrát prohráli. To je hrozivé číslo.

Určitě, předpokládali jsme, že doma budeme vyhrávat a to se nám nepovedlo. Teď bohužel musíme opravdu zabrat venku.

Jak teď působit na tým, když jste sám říkal, že už to hoří?

Bouřka už proběhla, teď si myslím, že si to kluci vyříkávají v kabině, protože oni to hrají. My, jako trenéři, jim můžeme něco naordinovat nebo říct, jak bysme měli hrát, ale když to tým nedodržuje, tak je to samozřejmě těžké. Musíme to zmobilizovat, dát se dohromady hlavně zdravotně, odpočinout a přichystat se na příští zápas. Musíme se porvat o to, že chceme zůstat v extralize.

Jak to prožíváte vy, srdcař? Asi si ani neumíte představit, že by Litvínov poprvé opustil extraligu.

Prožívám to strašně, nebudu se přetvařovat. Je to pro mě hrozný, není to nic, na co bych chtěl být pyšný. Pořád ale ještě není konec. Byl jsem zvyklý bojovat až do konce a věřím, že to ještě zvládneme.