VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zažili jsme: Den s litvínovskými hokejisty + 2xVIDEO

Litvínov - Zajímá vás, jak se připravuje extraligový tým na zápas? Chcete vědět do detailů, jak vypadá průběh celého dne hokejistů HC Litvínov v den jejich venkovního zápasu? Chcete číst, kdo co z hráčů řekl v kabině, po cestě autobusem, na střídačce? Přečtěte si výsledek páteční on line reportáže Mosteckého deníku.

23.10.2008 13
SDÍLEJ:

Robert Reichel v péči maséra Radka Mrázka. Nepotřebuje toho moc, ale zahřát svaly před tím než se půjde na led se rozhodně vyplácí.Foto: Foto: Deník/ Zdeněk Koza

8.30 A den D začal. Vstoupil jsem do šatny HC Litvínov, abych zde narazil na první ranní ptáčata mezi nimiž je Robert Reichel, Daniel Branda a Petr Franěk. Zatím je tu pohodička. Čtou se noviny. Izolepou se chrání hokejky.

„Tak tě tu vítáme. To víš, teď tu jsou jen ti nejlepší. Slabší kusy dorazí později,“ říká se smíchem kapitán litvínovského celku Robert Reichel.

9.00 - Hráči se pomalu trousí do šatny, aby si připravili hokejové hole, výstroj, trochu se rozbruslili. O hokejkách se dozvídám spoustu věcí a opět ke slovu přichází Robert Reichel.

„Jsme snad jen čtyři hráči v celé extralize, kteří zůstali věrní dřeveným hokejkám. Jsou o trochu těžší, ale myslím, že jsou pružnější a rozhodně na nich cítíte puk, a to je pro mě nejdůležitější,“ říká forvard. „A jak jsem dospěl k zahnutí? Už od mala jsem měl takové zahnutí. Z fabriky mi pošlou rovné pádlo a já na něj jen šlápnu a je hotovo,“ dodává opět s úsměvem Albi.

9.30 Přesně podle rozvrhu. Hráči se vytratili ze šatny a já jsem tu osiřel, abych mohl naše čtenáře informovat o tom, co se událo do té doby než šli kluci na led.

„Příští týden je volno, a tak musí hráči vzít nějaké hodiny jako trenéři s mládeží,“ říká Robert Reichel. A také se tak děje. Hráči se mačkají u stolku a zapisují se na jednotlivé dny a tréninky, aby pomohli v rozvoji litvínovského potěru. Už se ale přesouvám na led, abych sledoval další část přípravy HC Litvínov před derby zápasem v Karlových Varech.

10.00 Trénink před zápasem není vlastně ani tréninkem v pravém smyslu slova. Jde jen o takovou formu rozbruslení a zjištění momentálního zdravotního stavu hráčů. Nikdo kromě dlouhodoběji zraněných nechybí. Do zápasu nastoupí i Jiří Šlágr, který sice ještě problémy s kolenem přece jen má, ale ne takové aby mu zabránily nastoupit do zápasu.

„Dnes ten zápas možná skončí bez branky a bude se rozhodovat až v nájezdech,“ předpovídá útočník čtvrté lajny Lukáš Rindoš. Na druhé straně smutně zní obránce Vobořil: Štve mě, že nemůžu nastoupit, ale přetrhl jsem si vazy v koleni a až dnes si jedu pro ortézu, která by to měla zpevnit. V úterý bych mohl začít. Uvidíme, zda mi to koleno dovolí.“

10.30 Dopolední setkání s hokejisty máme za sebou. Hráči se pomalu rozcházejí na oběd, a aby se připravili na odpolední cestu do Karlových Varů. Někteří se „dojíždějí“ na kole, někteří se jen vysprchují a jdou ze zimního stadionu.

„Dnešní zápas si myslím, že bude o těžkém a urputném boji. Ani jeden z týmů nebude chtít udělat chybu a proto může rozhodnout každá chyba, každé zbytečné vyloučení,“ přemýšlí nahlas o dnešním derby zápase mladý obránce v černožlutém dresu Ondřej Poživil. Uvidíme jak celý dnešní den dopadne, zda se hráči budou vracet s bodovým ziskem a radostí na tváři, nebo o něco smutnější.

12.30. Postřehy a první dojmy. Dnešní duel má stoprocentně příchuť derby. Vary jsou dlouho rivalem Litvínova. V minulém ročníku právě Vary ve čtvrtfinále vyřadily HC Litvínov z play off. Oba týmy mají přibližně stejně bodů v tabulce a oba týmy rozhodně nehodlají ztrácet body. Litvínovu se venku daří, ale možná na něm bude znát to, že Vary v minulém ročníku byly o malinko lepším týmem.

„Rozhodně to bude boj o každý metr ledu. Kdo dá dnes první branku může získat výhodu pro celý zápas. Uvidíme jak to dopadne, ale my jsme připraveni hrát o tři body,“ hlásí z šatny kadaňský odchovanec a nyní litvínovský útočník z první řady František Lukeš.

13.30 Tak je po obědě a já jsem zpět na zimním stadionu. Hráči mají nástup až ve 14 hodin, ale zázemí už jede na plné obrátky. Je potřeba vše sbalit. Naskládat do autobusu. Na nic se nesmí zapomenout, protože i třeba malé šití pomůže zažehnat problém.

„Může se stát, že se některému z hráčů roztrhne část výstroje a nemít šití u sebe, tak hráč může na ledě znervóznět a pro hloupost nepodat 100% výkon. Proto musí být vše perfektně připraveno, ale je faktem, že za ta léta si člověk už našel svůj způsob jak na nic nezapomenout a na druhou stranu nebrat sebou zbytečnosti,“ říká člověk ze zázemí klubu masér Radek Mrázek.

15.00 Jsme na cestě. Od dvou hodin kdy začalo balení na cestu se toho sice moc neudálo, ale přesto jsem položil pár otázek jednotlivým hráčům, aby se naši čtenáři dozvěděli něco zajímavého. Ale nejdříve k přítomnosti. Jedeme v autobuse, kde každý hráč má jedno dvousedadlo pro sebe, kvůli pohodlí. Přece jen jde o profesionální sportovce. V televizi běží nějaká komedie, které ne všichni věnují pozornost. Někdo odpočívá, někdo sleduje svoji televizi, jako třeba Martin Walter, který díky moderní technologii může sledovat německou televizi. Ale zpět k zajímavostem.


„Kdo má největší bombu?" Ptám se. "Tak to nedokážu úplně přesně určit, ale mezi tři bych zařadil Ivana Švarného, Frantu Lukeše a Gumu (Jiřího Šlegra),“ prozradil Jaroslav Hübl.


„A ceny hokejek?" ptám se dál. "Tak to je různé, ale faktem je, že šly dolů. Dřevěné se dají sehnat už za 1100 Kč, ty hodně drahé se pohybují do sedmi tisíc,“ odpovídá a upřesňuje Alby.

16.00 Karlovy Vary. Místo boje. V pořádku jsme dorazili. Kluci většinou v autobuse odpočívali. Teď je čeká příprava na samotný zápas. Je klídek. Do zápasu zbývají dvě hodiny. Maséři připravují pití. Rozbalují své nádobíčko. My se ještě vracíme obrazově k cestě autobusem.

16.30 Kde je nejvíce hráčů? Kde je nejvíce veselo? Samozřejmě v masérně. Šatna se pomalu vyprázdnila a většina hráčů si přišla pro kus humoru k Pincákovi a Mrazíkovi. Jedna strana si dobírá tu druhou. Je evidentní, že nejdůležitější je dobrá nálada, protože zápas s příchutí derby se kvapem blíží.

17.00 Zápas se blíží a hráči chodí do masérny už ne jen pro dobrou náladu, ale především doléčit, rozmasírovat či zatejpovat některé bolístky, které by mohly v zápase vadit. Na stole se tak vytřídal Ivan Švarný s Danielem Brandou. Tejpování kolena musí podstoupit Jirka Šlégr. Za dvacet minut totiž hráči jdou na led, aby se zahřáli před následující bitvou. Půjde o extraligové body a tomu podléhá vše. Od šoféra autobusu, přes maséry, zázemí až po jednotlivého hráče na ledě. Extraligový kolotoč je nemilosrdný a jakékoli zaváhání se trestá ztrátou bodů. A ani Litvínov ani Vary o body rozhodně přijít nechtějí.

17.50 Rozbruslení a bojovná nálada. „Přišli jsme sem bojovat o body. Věřím, že tým ukáže svojí sílu, i když rozhodně nechceme Vary podcenit. Hrají dobře s dobrou obranou,“ říká před duelem kapitán celku Robert Reichel. Všichni hráči jsou napnutí a připravení se o body poprat. O průběhu zápasu budeme informovat naše čtenáře.

18.00. Začínáme!!!DERBYYYYYYYYYYYYY

18.45 První třetina je za námi. Boj o každý metr ledu se potvrzuje. Oba týmy nechtějí dát nic zadarmo, i když se zdá, že o malinko více a tedy i nebezpečnější je domácí mužstvo, které však nedokázalo svůj tlak využít v branku. Ani Litvínov nelenil. Asi do největší šance se dostal Franta Lukeš, který minutu před koncem ohrozil domácího Mensatora, který však jeho nepříjemnou střelu dokázal pokrýt. A co zaznělo v šatně?


„Kluci nesmíme nechat jejich útočníky samotné před brankářem, to by se nám mohlo vymstít,“ upozorňuje na chyby kapitán Reichel.

„Když budeme hrát dobře vzadu musíme se přece dostat do více šancí,“ naopak burcuje Franta Lukeš. Naprosto soustředěný a jako mimo realitu je Petr Franěk, který se v první třetině skutečně vytáhl. On je hlavní příčinou toho, že Vary nemají na konci první třetiny nic jiného než nulu v kolonce vstřelených branek.

19.40 Druhá třetina je za námi a hráči se právě chystají na tu třetí. A jde se jim do ní o něco lépe. Podařilo se jim totiž díky Michalu Trávníčkovi vstřelit první branku v zápase.

"Teď musíme být hodně opatrní vzadu, aby nás Vary nepřekvapili. Zdá se, že rozhodčí píská téměř vše, tak kluci žádné blbosti a hlídejte si i náznaky faulů, protože si nemůžeme dovolit zbytečná vyloučení," klade hráčům na srdce trenér Jaroslav Hübl. HC Litvínov jde do boje o body.

20.15 A je dobojováno. Drama až do konce. Nervy trhajících posledních deset minut zápasu ve kterých se podařilo srovnat krok s hostujícím Litvínovem. Ten totiž díky skvělému zákroku Jakuba Černého vedl 2:0. Melenovský snížil na 1:2 a zajistil tak Varům nekonečný nápor až do konce zápasu. Varům se naštěstí už nepodařilo srovnat a HC Litvínov si z horké varské půdy odváží důležité tři body.

„Super chlapi. Skvělý výkon. Tímhle to ale nekončí. Čekají nás další důležité zápasy. Ale tohle bych nazval zlaté tři body,“ řval s radostí v šatně Jaroslav Hübl.

23.30 Neskutečný den je za mnou, námi. Náročné? Ano. Obohacující? Bezpochyby. Poučné? Jistě. A co bývá v pohádkách? Ano. Dobrý a šťastný konec. A to se splnilo. HC Litvínov si z ledu svého nejbližšího rivala v extraligové soutěži odvezl tři body za těsné vítězství 1:2. Nakoukl jsem pod pokličku profesionálního hokeje. Nikdy jsem nebyl vyznavačem kolektivních sportů, ale tohle mělo něco do sebe. Parta je parta, a ta v Litvínově je dobrá. Hráči se stále povzbuzují. Žádný z nich nechce nechat nic náhodě. Všichni se snaží udělat pro bodový zisk maximum. Samozřejmě mají každý jinou momentální formu, ale pokud to vcelku klape dobře, tak se zákonitě boduje.
Nedá mi však než abych vyzdvihl tři hráče. Petr Franěk zachytal jeden ze svých nejlepších zápasů v letošní sezóně. Zatím nedostává tolik příležitostí jako Jarda Hübl mladší, ale ve Varech byl skutečnou hrází v brance Litvínova.
Michal Trávníček. Vyhlášený jako nejlepší hráč Litvínova, a po právu. Obětavost. Tím by se dal tento neustále energií nabitý útočník charakterizovat. A poslední koho bych jmenoval je Ivan Švarný. „Dnes se mi hrálo dobře. Cítím se v pohodě a na ledě je to asi znát. Jen mne mrzí, že jsem dostal osobní trest na deset minut, když jsem mávnul směrem k rozhodčímu, za příliš přísně odpískaný „faul“,“ řekl po zápase slovenský bek v černožlutých barvách.
Jaké to tedy bylo? Myslím, že fajn. Třeba si to zopakuji. V jiném sportu. S jinou partou lidí. Kdo ví? Ale rozhodně bude záležet i na vás. Na naších čtenářích.Autor: Zdeněk Koza

23.10.2008 VSTUP DO DISKUSE 13
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 100 Kč

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) ZEDNÍK. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ZEDNÍK, Náplň práce: , - Plnění úkolů v oblasti obkládání, zdění, betonářství, apod., orientace v tesařské práci a předchozí praxe výhodou. , Požadujeme: , - řidičské oprávnění skupiny B., samostatnost, pečlivost, flexibilita, vysoké pracovní nasazení a loajalita k firemním zásadám, aktivní přístup, ochotu cestovat, předchozí praxe a znalost tesařské práce výhodou, Nabízíme: , -zázemí stabilní a perspektivní společnosti, pracovní smlouvu na dobu neurčitou,stravenky, HLÁSIT SE: Skuhrovcová Veronika Bc., tel.: 734 753 095, e-mail: v.skuhrovcova@strl.cz, osobně na adrese Na Pavla 2155, 436 01 Litvínov. Pracoviště: Strojírna litvínov spol. s r.o., Na Pavlu, č.p. 2155, 436 01 Litvínov 1. Informace: Veronika Skuhrovcová, +420 734 753 095.

Výroba - Výroba Seřizovači 130 Kč

Seřizovači a obsluha konvenčních fréz FRÉZAŘ, OBRÁBĚČ CNC. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 130 kč, mzda max. 150 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: FRÉZAŘ, OBRÁBĚČ CNC, POŽADUJEME:, - Min. SO vzdělání strojního zaměření, - Čtení výkresové dokumentace, - Znalost měřidel a práce s nimi, - Znalost nástrojů a materiálů, - Manuální zručnost, - Odpovědný přístup k práci, - Samostatnost, - Ochota učit se novým věcem, - Práce v 2 směnném provozu, NÁPLŇ PRÁCE:, - Obsluha a údržba CNC stroje, - Kontrola obráběných dílů, - Seřizování stroje na kusovou a malosériovou výrobu, - Tvorba jednoduchých CNC programů, - Spolupráce s vedením výroby, - Dodržování technologických a kontrolních postupů, bezpečnosti práce a požární ochrany, , Zaměstnanecké výhody: příspěvek na stravování, HLÁSIT SE: Skuhrovcová Veronika Bc., tel.: 734 753 095, e-mail: v.skuhrovcova@strl.cz, osobně na adrese: Litvínov, Na Pavlu 2155. Pracoviště: Strojírna litvínov spol. s r.o., Na Pavlu, č.p. 2155, 436 01 Litvínov 1. Informace: Veronika Skuhrovcová, +420 734 753 095.

Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 18 270 Kč

Provozní zámečníci, údržbáři ZÁMEČNÍK KOLEJOVÝCH KONSTRUKCÍ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18270 kč, mzda max. 19920 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ZÁMEČNÍK KOLEJOVÝCH KONSTRUKCÍ, Střední vzdělání s výučním listem strojního, případně stavebního směru, výhodou praxe v oboru a platný svářečský průkaz. Odpovědnost, flexibilita, zdravotní způsobilost, práce na údržbě a opravách kolejí a výhybek v obvodu Správy tratí Most., Zaměstnanecké výhody: podnikové starvování, dovolená navíc, jízdní výhody, příspěvek na penzijní a životní pojištění (po 1 roce), HLÁSIT SE: Valeš Jiří Ing., tel.: 972425490, e-mail: vales@szdc.cz, orunlnabor@szdc.cz, osobně na adrese Železničářská 31, Ústí nad Labem. Pracoviště: Správa železniční dopravní cesty, státní organizace- most, 434 01 Most 1. Informace: Jiří Valeš, +420 972 425 490.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 13 000 Kč

Uklízeči a pomocníci UKLÍZEČ/ -KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: UKLÍZEČ/ -KA, POŽADUJEME:, - schopnost vykonávat fyzicky náročnou práci, - pracovitost, ochota, práce v kolektivu, - řidičské oprávnění sk. B - výhodou, Možnost prodloužení pracovní smlouvy., Zaměstnanecké výhody: stravovací poukázky, HLÁSIT SE: Dianiška Ivan, tel.: 734433027, osobně po telefonické domluvě.. Pracoviště: Ave ústí nad labem s.r.o.- komořany, 434 01 Most 1. Informace: Ivan Dianiška, +420 734 433 027.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Terénní triatlon na mostecké Matyldě v minulém roce.

Tip na víkend: Na Matyldě se budou v neděli potit triatlonisté

Nejlepší střelec krajského přeboru Dominik Valenta.

Nahrávače jsem uplácel lahvinkami, říká nejlepší snajpr přeboru Valenta

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONŮ
včera 14:28

To je celý Kohák. Sebral pohár a označil se za atomovou bombu

Chrlil ze sebe vtípky na adresu ostatních, ale i na sebe – tohle prostě bavič Jakub Kohák umí. Také proto si ho vedení Středočeského krajského fotbalového svazu hýčká a zve ho na každou větší akci. Naposledy ve čtvrtek, s úsměvnou nabubřelostí, převzal Kohák pohár pro vítěze krajského přeboru – FK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

19.7.2018

Kariéra se chýlí ke konci. Koubský pracuje na stavbě jako dělník

Domů do Česka se dostane párkrát za rok. Když chce navštívit rodiče nebo děti, musí požádat šéfa o dovolenou. Přesto si bývalý obránce Zlína Jiří Koubský nestěžuje. Na život ve Švýcarsku, kde s přestávkami působí už třináct let, si pětatřicetiletý fotbalista zvykl a návrat na Moravu zatím odkládá.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
dnes 14:47

Po mně potopa. Jak Andrea Stramaccioni přispěl k úpadku velkoklubu

Panathinaikos Atény. V řeckém fotbale jedna z nejprestižnějších značek. Tedy, ještě pár let zpátky tato rovnice platila, nyní se však dvacetinásobný mistr dostal do hluboké propas nemusí jen tak najít cestu ven. Na pádu slavného klubu se podílel svou šílenou přestupovou politikou také Andrea Stramaccioni.

dnes 12:28

Chci dělat problémy stoperům, říká Magera před startem druhé ligy

V české nejvyšší soutěži nastřílel devětapadesát gólů v 253 zápasech. Prosadil se v Rumunsku, v anglickém Swindon Town si vyzkoušel ostrovní fotbal a s Baníkem Ostrava dosáhl na mistrovský titul. Teď útočník Lukáš Magera straší soupeře v dresu brněnské Zbrojovky, kam v létě přestoupil z Mladé Boleslavi.

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.

Blíží se start divizních soutěží. Diváky tradičně potěší i dopolední zápasy

Po českých pažitech se v nejbližší době nezačnou prohánět pouze hráči první nebo druhé ligy. Zkraje srpna totiž startují i divizní fotbalové soutěže – je jich klasicky pět, představí se v nich celkem osmdesát mužstev a hrát se bude o pět vstupenek do České, respektive Moravskoslezské fotbalové ligy. První kola fanoušky přilákají už 4., respektive 11. srpna dopoledne.

Tabulka po 1.kole Z V R P S B
1. FC Viktoria Plzeň 1 1 0 0 3:1 3
2. 1. FC Slovácko 0 0 0 0 0:0 0
3. Bohemians Praha 1905 0 0 0 0 0:0 0
4. SK Sigma Olomouc 0 0 0 0 0:0 0
5. FC Baník Ostrava 0 0 0 0 0:0 0
6. FK Jablonec 0 0 0 0 0:0 0
7. SFC Opava 0 0 0 0 0:0 0
8. SK Slavia Praha 0 0 0 0 0:0 0
9. FK Teplice 0 0 0 0 0:0 0
10. FK Mladá Boleslav 0 0 0 0 0:0 0
11. FC Fastav Zlín 0 0 0 0 0:0 0
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT