VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zažili jsme: Den s litvínovskými hokejisty + 2xVIDEO

Litvínov - Zajímá vás, jak se připravuje extraligový tým na zápas? Chcete vědět do detailů, jak vypadá průběh celého dne hokejistů HC Litvínov v den jejich venkovního zápasu? Chcete číst, kdo co z hráčů řekl v kabině, po cestě autobusem, na střídačce? Přečtěte si výsledek páteční on line reportáže Mosteckého deníku.

23.10.2008 13
SDÍLEJ:

Robert Reichel v péči maséra Radka Mrázka. Nepotřebuje toho moc, ale zahřát svaly před tím než se půjde na led se rozhodně vyplácí.Foto: Foto: Deník/ Zdeněk Koza

8.30 A den D začal. Vstoupil jsem do šatny HC Litvínov, abych zde narazil na první ranní ptáčata mezi nimiž je Robert Reichel, Daniel Branda a Petr Franěk. Zatím je tu pohodička. Čtou se noviny. Izolepou se chrání hokejky.

„Tak tě tu vítáme. To víš, teď tu jsou jen ti nejlepší. Slabší kusy dorazí později,“ říká se smíchem kapitán litvínovského celku Robert Reichel.

9.00 - Hráči se pomalu trousí do šatny, aby si připravili hokejové hole, výstroj, trochu se rozbruslili. O hokejkách se dozvídám spoustu věcí a opět ke slovu přichází Robert Reichel.

„Jsme snad jen čtyři hráči v celé extralize, kteří zůstali věrní dřeveným hokejkám. Jsou o trochu těžší, ale myslím, že jsou pružnější a rozhodně na nich cítíte puk, a to je pro mě nejdůležitější,“ říká forvard. „A jak jsem dospěl k zahnutí? Už od mala jsem měl takové zahnutí. Z fabriky mi pošlou rovné pádlo a já na něj jen šlápnu a je hotovo,“ dodává opět s úsměvem Albi.

9.30 Přesně podle rozvrhu. Hráči se vytratili ze šatny a já jsem tu osiřel, abych mohl naše čtenáře informovat o tom, co se událo do té doby než šli kluci na led.

„Příští týden je volno, a tak musí hráči vzít nějaké hodiny jako trenéři s mládeží,“ říká Robert Reichel. A také se tak děje. Hráči se mačkají u stolku a zapisují se na jednotlivé dny a tréninky, aby pomohli v rozvoji litvínovského potěru. Už se ale přesouvám na led, abych sledoval další část přípravy HC Litvínov před derby zápasem v Karlových Varech.

10.00 Trénink před zápasem není vlastně ani tréninkem v pravém smyslu slova. Jde jen o takovou formu rozbruslení a zjištění momentálního zdravotního stavu hráčů. Nikdo kromě dlouhodoběji zraněných nechybí. Do zápasu nastoupí i Jiří Šlágr, který sice ještě problémy s kolenem přece jen má, ale ne takové aby mu zabránily nastoupit do zápasu.

„Dnes ten zápas možná skončí bez branky a bude se rozhodovat až v nájezdech,“ předpovídá útočník čtvrté lajny Lukáš Rindoš. Na druhé straně smutně zní obránce Vobořil: Štve mě, že nemůžu nastoupit, ale přetrhl jsem si vazy v koleni a až dnes si jedu pro ortézu, která by to měla zpevnit. V úterý bych mohl začít. Uvidíme, zda mi to koleno dovolí.“

10.30 Dopolední setkání s hokejisty máme za sebou. Hráči se pomalu rozcházejí na oběd, a aby se připravili na odpolední cestu do Karlových Varů. Někteří se „dojíždějí“ na kole, někteří se jen vysprchují a jdou ze zimního stadionu.

„Dnešní zápas si myslím, že bude o těžkém a urputném boji. Ani jeden z týmů nebude chtít udělat chybu a proto může rozhodnout každá chyba, každé zbytečné vyloučení,“ přemýšlí nahlas o dnešním derby zápase mladý obránce v černožlutém dresu Ondřej Poživil. Uvidíme jak celý dnešní den dopadne, zda se hráči budou vracet s bodovým ziskem a radostí na tváři, nebo o něco smutnější.

12.30. Postřehy a první dojmy. Dnešní duel má stoprocentně příchuť derby. Vary jsou dlouho rivalem Litvínova. V minulém ročníku právě Vary ve čtvrtfinále vyřadily HC Litvínov z play off. Oba týmy mají přibližně stejně bodů v tabulce a oba týmy rozhodně nehodlají ztrácet body. Litvínovu se venku daří, ale možná na něm bude znát to, že Vary v minulém ročníku byly o malinko lepším týmem.

„Rozhodně to bude boj o každý metr ledu. Kdo dá dnes první branku může získat výhodu pro celý zápas. Uvidíme jak to dopadne, ale my jsme připraveni hrát o tři body,“ hlásí z šatny kadaňský odchovanec a nyní litvínovský útočník z první řady František Lukeš.

13.30 Tak je po obědě a já jsem zpět na zimním stadionu. Hráči mají nástup až ve 14 hodin, ale zázemí už jede na plné obrátky. Je potřeba vše sbalit. Naskládat do autobusu. Na nic se nesmí zapomenout, protože i třeba malé šití pomůže zažehnat problém.

„Může se stát, že se některému z hráčů roztrhne část výstroje a nemít šití u sebe, tak hráč může na ledě znervóznět a pro hloupost nepodat 100% výkon. Proto musí být vše perfektně připraveno, ale je faktem, že za ta léta si člověk už našel svůj způsob jak na nic nezapomenout a na druhou stranu nebrat sebou zbytečnosti,“ říká člověk ze zázemí klubu masér Radek Mrázek.

15.00 Jsme na cestě. Od dvou hodin kdy začalo balení na cestu se toho sice moc neudálo, ale přesto jsem položil pár otázek jednotlivým hráčům, aby se naši čtenáři dozvěděli něco zajímavého. Ale nejdříve k přítomnosti. Jedeme v autobuse, kde každý hráč má jedno dvousedadlo pro sebe, kvůli pohodlí. Přece jen jde o profesionální sportovce. V televizi běží nějaká komedie, které ne všichni věnují pozornost. Někdo odpočívá, někdo sleduje svoji televizi, jako třeba Martin Walter, který díky moderní technologii může sledovat německou televizi. Ale zpět k zajímavostem.


„Kdo má největší bombu?" Ptám se. "Tak to nedokážu úplně přesně určit, ale mezi tři bych zařadil Ivana Švarného, Frantu Lukeše a Gumu (Jiřího Šlegra),“ prozradil Jaroslav Hübl.


„A ceny hokejek?" ptám se dál. "Tak to je různé, ale faktem je, že šly dolů. Dřevěné se dají sehnat už za 1100 Kč, ty hodně drahé se pohybují do sedmi tisíc,“ odpovídá a upřesňuje Alby.

16.00 Karlovy Vary. Místo boje. V pořádku jsme dorazili. Kluci většinou v autobuse odpočívali. Teď je čeká příprava na samotný zápas. Je klídek. Do zápasu zbývají dvě hodiny. Maséři připravují pití. Rozbalují své nádobíčko. My se ještě vracíme obrazově k cestě autobusem.

16.30 Kde je nejvíce hráčů? Kde je nejvíce veselo? Samozřejmě v masérně. Šatna se pomalu vyprázdnila a většina hráčů si přišla pro kus humoru k Pincákovi a Mrazíkovi. Jedna strana si dobírá tu druhou. Je evidentní, že nejdůležitější je dobrá nálada, protože zápas s příchutí derby se kvapem blíží.

17.00 Zápas se blíží a hráči chodí do masérny už ne jen pro dobrou náladu, ale především doléčit, rozmasírovat či zatejpovat některé bolístky, které by mohly v zápase vadit. Na stole se tak vytřídal Ivan Švarný s Danielem Brandou. Tejpování kolena musí podstoupit Jirka Šlégr. Za dvacet minut totiž hráči jdou na led, aby se zahřáli před následující bitvou. Půjde o extraligové body a tomu podléhá vše. Od šoféra autobusu, přes maséry, zázemí až po jednotlivého hráče na ledě. Extraligový kolotoč je nemilosrdný a jakékoli zaváhání se trestá ztrátou bodů. A ani Litvínov ani Vary o body rozhodně přijít nechtějí.

17.50 Rozbruslení a bojovná nálada. „Přišli jsme sem bojovat o body. Věřím, že tým ukáže svojí sílu, i když rozhodně nechceme Vary podcenit. Hrají dobře s dobrou obranou,“ říká před duelem kapitán celku Robert Reichel. Všichni hráči jsou napnutí a připravení se o body poprat. O průběhu zápasu budeme informovat naše čtenáře.

18.00. Začínáme!!!DERBYYYYYYYYYYYYY

18.45 První třetina je za námi. Boj o každý metr ledu se potvrzuje. Oba týmy nechtějí dát nic zadarmo, i když se zdá, že o malinko více a tedy i nebezpečnější je domácí mužstvo, které však nedokázalo svůj tlak využít v branku. Ani Litvínov nelenil. Asi do největší šance se dostal Franta Lukeš, který minutu před koncem ohrozil domácího Mensatora, který však jeho nepříjemnou střelu dokázal pokrýt. A co zaznělo v šatně?


„Kluci nesmíme nechat jejich útočníky samotné před brankářem, to by se nám mohlo vymstít,“ upozorňuje na chyby kapitán Reichel.

„Když budeme hrát dobře vzadu musíme se přece dostat do více šancí,“ naopak burcuje Franta Lukeš. Naprosto soustředěný a jako mimo realitu je Petr Franěk, který se v první třetině skutečně vytáhl. On je hlavní příčinou toho, že Vary nemají na konci první třetiny nic jiného než nulu v kolonce vstřelených branek.

19.40 Druhá třetina je za námi a hráči se právě chystají na tu třetí. A jde se jim do ní o něco lépe. Podařilo se jim totiž díky Michalu Trávníčkovi vstřelit první branku v zápase.

"Teď musíme být hodně opatrní vzadu, aby nás Vary nepřekvapili. Zdá se, že rozhodčí píská téměř vše, tak kluci žádné blbosti a hlídejte si i náznaky faulů, protože si nemůžeme dovolit zbytečná vyloučení," klade hráčům na srdce trenér Jaroslav Hübl. HC Litvínov jde do boje o body.

20.15 A je dobojováno. Drama až do konce. Nervy trhajících posledních deset minut zápasu ve kterých se podařilo srovnat krok s hostujícím Litvínovem. Ten totiž díky skvělému zákroku Jakuba Černého vedl 2:0. Melenovský snížil na 1:2 a zajistil tak Varům nekonečný nápor až do konce zápasu. Varům se naštěstí už nepodařilo srovnat a HC Litvínov si z horké varské půdy odváží důležité tři body.

„Super chlapi. Skvělý výkon. Tímhle to ale nekončí. Čekají nás další důležité zápasy. Ale tohle bych nazval zlaté tři body,“ řval s radostí v šatně Jaroslav Hübl.

23.30 Neskutečný den je za mnou, námi. Náročné? Ano. Obohacující? Bezpochyby. Poučné? Jistě. A co bývá v pohádkách? Ano. Dobrý a šťastný konec. A to se splnilo. HC Litvínov si z ledu svého nejbližšího rivala v extraligové soutěži odvezl tři body za těsné vítězství 1:2. Nakoukl jsem pod pokličku profesionálního hokeje. Nikdy jsem nebyl vyznavačem kolektivních sportů, ale tohle mělo něco do sebe. Parta je parta, a ta v Litvínově je dobrá. Hráči se stále povzbuzují. Žádný z nich nechce nechat nic náhodě. Všichni se snaží udělat pro bodový zisk maximum. Samozřejmě mají každý jinou momentální formu, ale pokud to vcelku klape dobře, tak se zákonitě boduje.
Nedá mi však než abych vyzdvihl tři hráče. Petr Franěk zachytal jeden ze svých nejlepších zápasů v letošní sezóně. Zatím nedostává tolik příležitostí jako Jarda Hübl mladší, ale ve Varech byl skutečnou hrází v brance Litvínova.
Michal Trávníček. Vyhlášený jako nejlepší hráč Litvínova, a po právu. Obětavost. Tím by se dal tento neustále energií nabitý útočník charakterizovat. A poslední koho bych jmenoval je Ivan Švarný. „Dnes se mi hrálo dobře. Cítím se v pohodě a na ledě je to asi znát. Jen mne mrzí, že jsem dostal osobní trest na deset minut, když jsem mávnul směrem k rozhodčímu, za příliš přísně odpískaný „faul“,“ řekl po zápase slovenský bek v černožlutých barvách.
Jaké to tedy bylo? Myslím, že fajn. Třeba si to zopakuji. V jiném sportu. S jinou partou lidí. Kdo ví? Ale rozhodně bude záležet i na vás. Na naších čtenářích.Autor: Zdeněk Koza

23.10.2008 VSTUP DO DISKUSE 13
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Bankovnictví a finanční služby - Specialisté tvorby bankovních produktů OSOBNÍ 15 000 Kč

Specialisté tvorby bankovních produktů OSOBNÍ BANKÉŘ/-KA / REALITNÍ MAKLÉŘ/-KA. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: OSOBNÍ BANKÉŘ/-KA / REALITNÍ MAKLÉŘ/-KA, Nově vznikající síť poboček společnosti mBank ve spolupráci se společností Broker Consulting, a.s. hledá vhodné spolupracovníky/-nice na pozici osobní bankéř/-ka / realitní makléř/-ka v Mostě., Zkušenosti v oboru vítány., Požadujeme: komunikativnost, znalost PC, ŘP sk. B, analytické schopnosti, příjemné vystupování, vzdělání: min. středoškolské a vyšší., Nabízíme: zajímavé benefity, motivační ohodnocení, seberealizace., HLÁSIT SE: Hošek Pavel, tel.: 604426183, e-mail: pavel.hosek@bcas.cz - zaslat životopis, osobně po telefonické domluvě. Pracoviště: Pavel hošek - broker consulting a.s. - mbank, tř. Budovatelů, č.p. 1998, 434 01 Most 1. Informace: Pavel Hošek, +420 604 426 183.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 12 200 Kč

Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech ŠIČKA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 13000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: ŠIČKA, Místo výkonu práce: Mariánské Údolí č.p. 1, Horní Jiřetín. Vyučení nebo praxe ve stejné nebo obdobné profesi., Pracovní doba od 5:55 do 13:55., Úkolová mzda., Zaměstnanecké výhody: stravenky, možnost nákupu výrobků za snížené ceny., HLÁSIT SE: Jiří Smékal te.: 734238522, email: smekal@triola.cz. Pracoviště: Charme mode s.r.o., 435 43 Horní Jiřetín. Informace: Jiří Smékal, +420 734 238 522.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 16 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) ŘIDIČ DODÁVKOVÉHO VOZIDLA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: DO NAŠEHO PRACOVNÍHO TÝMU HLEDÁME ŘIDIČE - SPRÁVCE VOZOVÉHO PARKU, POŽADUJEME:, - řidičský průkaz skupiny B, - perfektní řidičské dovednosti a znalosti , - minimálně 10 let praxe v řízení motorového vozidla, - odpovědnost, - časová flexibilita, Zaměstnanecké výhody: zvláštní prémie, HLÁSIT SE: V případě Vašeho zájmu zasílejte své životopisy na email: hana.rysova@sapril.cz, Do předmětu prosím uvádějte název pozice: Řidič dodávkového vozidla, nebo osobně na adrese Nádražní 557, Litvínov každou středu 8:00 - 15:00hod.. Pracoviště: Sapril people s.r.o.-3, Nádražní, č.p. 557, 436 01 Litvínov 1. Informace: Hana Rysová, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 30 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) ŘIDIČ. Požadované vzdělání: nižší střední. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŘIDIČ, Požadujeme:, - ŘP sk. C, - platný profesní průkaz, - odpovědnost, loajálnost, - časová flexibilita, Zaměstnanecké výhody: zvláštní prémie, HLÁSIT SE: své životopisy zasílejte na e-mail: hana.rysova@sapril.cz, Do předmětu prosím uvádějte název pozice: Řidič, nebo osobně na adrese Nádražní 557, Litvínov každou středu 8:00 - 15:00hod.. Pracoviště: Sapril s.r.o.-4, Nádražní, č.p. 557, 436 01 Litvínov 1. Informace: Hana Rysová, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Pozor! Divočáci v Ústeckém kraji trpí nebezpečnou nemocí

Divadlo Rozmanitostí, loutková scéna Městského divadla v Mostě

Divadlo rozmanitostí získalo Cenu Dítko na festivalu v Dlouhé

AKTUALIZOVÁNO

Bílý prášek v obálce vyklidil budovu mosteckého soudu

Most – Podle prvního průzkumu se nejednalo o bojovou chemickou látku. Lidé se mohli po chvíli vrátit zpět do práce.

Plavec Marek Brázda má stříbro z MČR v dálkovém plavání

Praha – Závodník Plaveckého klubu Most Marek Brázda vybojoval stříbrnou medaili na mistrovství České republiky v dálkovém plavání.

Lidé útočí na matku mrtvého dítěte. Lynčují ji na sociální síti

Teplice - Ženu, která nejprve zabila a poté odhodila své miminko do popelnice, teď za to lidé lynčují na jejím Facebooku.

Dopadení nizozemských agresorů a přes dvě promile po dvou pivech: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 24. dubna 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT