„Pak jsme měli i další šance, ale už jsme tam nic nedokázali dotlačit. Je velká škoda, že srovnání přišlo tak brzy,“ přemýšlel Cingel nad Lukešovou trefou před koncem druhé třetiny. Dvě minuty po startu poslední periody pak rozhodl v přesilovce Hübl.

„Důležité bylo, že jsme vyhráli. Naším cílem bylo, abysme neprohráli druhý zápas v řadě a to se nám povedlo,“ oddychl si dvoubodový kanonýr František Lukeš.

„Kluci odpracovali zápas naplno, do poslední minuty jsme šli po výhře,“ těšilo trenéra Vervy Radima Skuhrovce. Litvínov vystřídal na čele právě Východočechy, kteří navíc přišli o Radka Smoleňáka, který míří do Švýcarska.

HC VERVA LITVÍNOV – MOUNTFIELD HK 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 37. F. Lukeš (Myšák, Strejček), 42. V. Hübl (F. Lukeš, Petružálek) – 24. Cingel (R. Pavlík).
Rozhodčí: Pavlovič, Pešina – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 5 064.

HC VERVA Litvínov: Janus – Hunkes, Šesták, Ščotka, L. Doudera, Romančík, Trávníček, Strejček – Petružálek, Gerhát, J. Černý – Myšák, V. Hübl, F. Lukeš – D. Tůma, M. Hanzl, Matoušek – Jurčík, Řehoř. Trenéři: Razým a Skuhrovec.

Mountfield HK: Maxwell – Linhart, Zámorský, Graňák, Cibulskis, Rosandić, F. Pavlík, Nedomlel – Rákos, Koukal, Smoleňák – R. Pavlík, Cingel, Vincour – Miškář, Dragoun, Paulovič – Bezúch, Kukumberg, Vopelka. Trenéři: Martinec, Krátoška a Svoboda.