Čtvrt století, tedy 25 let, letních příprav absolvoval litvínovský kapitán Michal Trávníček, aby se mohl postavit na start nového ročníku 2019/2020. Jubileum slaví ale i jeden z hlavních fanoušků litvínovského klubu Vratislav Bílek, kterého všichni přezdívají Kozel. V pátek totiž bude v kotli tleskat při svém 700. domácím zápase. 

Po předehrávce Sparty a Plzně se jako první z regionálních klubů ve hře představí Litvínov. Klub, kterému v minulém ročníku nevyšel o pět bodů atak na play off a skončil s mankem pěti bodů jedenáctý, dnes od 17.30 hodin přivítá na stadionu Ivana Hlinky jednoho z favoritů a posledního semifinalistu Kometu Brno.

Vervu zužuje série zranění v obranných řadách, absentuje například David Štich, posila ze sousedního Chomutova, či David Šesták.

Vedení rychle zareagovalo a přivedlo dočasnou náhradu. Na měsíc pomůže zkušený ofenzivní bek Marek Trončinský, který na severu Čech působil v minulé sezoně. „Víme, co od něj můžeme čekat, proto jsme se tak rozhodli,“ vysvětlil litvínovský trenér Jiří Šlégr.

Klíčový je návrat ofenzivního obránce Karla Kubáta, jenž odehrál uplynulou sezonu v ruském Vladivostoku.