Srdce fanouška Vervy při pohledu na tabulku zaplesá. Litvínov se po 35. kole drží v nejlepší šestce, kam se vrátil po výhře v nedělním derby s Libercem, který doma pokořil 5:2. „Jsem rád, že jsme utkání zvládli. Můžeme tak v klidu vstoupit do nového roku," oddech si litvínovský kouč Vladimír Jeřábek. Bílé Tygry ve 4. minutě načal a v 60. dorazil Martin Ručinský. Třiceti zákroky se na výhře podílel gólman Pavel Francouz.

Předposlední Liberec prohrál s Litvínovem i třetí vzájemný duel v sezoně a na tříbodový úspěch čeká už od 30. listopadu. „Jsme po sérii osmi zápasů, kdy jsme vždy bojovali 60 minut a prohráli většinu z nich o gól nebo v prodloužení. Nemáme potřebné štěstí ani úsilí v koncovce, abychom utkání rozhodli v náš prospěch," litoval liberecký lodivod Filip Pešán.

Hůře než tygří smečka jsou na tom už jen Piráti, kteří dostali nakládačku 2:6 od vedoucí Plzně. „Je to příliš krutý výsledek, ale vyjadřuje současnou pohodu obou mužstev," utrousil lakonicky chomutovský asistent Jaroslav Liška.

Extraligový kolotoč roztočí v novém roce Liberec, který zítra přivítá Pardubice. V pátek pak Chomutov hostí Vary a Litvínov jede na Spartu.