„To, co jsme předvedli od 10. do 40. minuty utkání, nemá nic společného s hokejem a kolektivním sportem,“ zuřil po utkání slovenský kouč na litvínovské lavičce.

Rozdílná je rovněž současná forma regionálních rivalů. Zatímco liberečtí Bílí Tygři vyhráli potřetí za sebou. Verva prohrála čtvrtý z posledních pěti duelů.

Dvěma góly k výhře favorita přispěl Adam Musil a tři asistence si za domácí připsal reprezentant Radan Lenc.

Derby bylo rozhodnuté brzy, po dvou třetinách vedli domácí už 6:1.

„Pro mě osobně to bylo obrovské zklamání, asi jsme ještě stále byli u vánočního stromečku. Nehrajeme zodpovědně celé utkání a už se to s námi táhne delší dobu a více zápasů. Určitě z toho vyvodíme nějaké důsledky,“ prohlásil Országh.

Liberec už do utkání nasadil také nejčerstvější posilu, navrátilce z KHL a reprezentačního obránce Ondřeje Vitáska.

„Jsme spokojeni s vítězstvím a produktivitou, která zápas rozhodla. První dvě třetiny jsme hráli dobře, kontrolovali jsme hru. Třetí třetina se nám příliš nepovedla, na můj vkus jsme soupeři dovolili příliš mnoho šancí. Měli jsme ale dostatečný náskok a celkově zápas po zásluze vyhráli,“ uvedl Patrik Augusta, trenér Liberce.

Extraliga pokračuje už v kvapíkovém tempu už v pondělí. Litvínov přivítá Plzeň, liberecká parta jede do Hradce Králové. Další kolo je na programu hned ve středu.