Prvním vzruchem zápasu byl faul na unikajícího Poživila, za který rozhodčí nařídil trestné střílení.

K tomu se postavil známý exekutor Stanislav Salač, ale největší chomutovská akvizice v brance – Fin Lundell, ho vylapal. Podobně si ze hry vytvořil šanci Vrtek, ale i tady Lundell stál na správném místě. Domácí poprvé zajásali až ve 12. minutě, kdy střelu jednoho z mosteckých borců tečoval za záda chomutovského Lapače Vrtek. Neuběhla ani minuta a bylo tady opět trestné střílení. Mezi betony hostujícího brankáře se nemýlil šikovný Julius Šinkovič.
V závěru prvního dějství se snažil Chomutov zvednout a několikrát vyzkoušel pozorného Horčičku v brance, ten ale hosty ve všech případech zklamal.
V dalších minutách zápasu začal Chomutov opět silně tlačit na pilu, mostečtí hokejisté ale pozorně bránili. V polovině utkání zazvonila na chomutovskou horní tyč střela Vrtka, který reklamoval branku, rozhodčí byl proti. Naopak hosté poprvé rozjásali své četné publikum – snižoval Míka.

Asi největší thriller vypukl ale až ve třetí třetině. Most odskočil v 45. minutě díky dorážejícímu Heinischovi na rozdíl dvou branek. Chomutov ale nechtěl připustil senzaci a v závěrečné desetiminutovce začal dominovat – v přesilovce se prosadila finská skála Marko Toivonen.

Tři minuty před koncem po chybě domácí obrany se puku ujímá hostující Hašek a srovnává na 3:3. Všichni tuší prodloužení.
Ale domácí mládí vybuchuje pár vteřin před koncem.

Čtrnáct sekund před závěrem ujíždí Chomutovu Budinský a střelou po ledě drtí šokované hosty brankou na 4:3. Chomutov odvolává po gólu brankáře Lundella a domácí Hlubuček přidal hostům pátou branku na cestu domů. Senzace je na světě. Mostečané ještě před odchodem do šatny zatančili na ledě vítězný taneček – slíbili ho kuchařce.