Během vypjatého zápasu si Martin Ručinský „užil“ nenávisti sedmi tisíc diváků v podobě hlasitého pískotu při každém jeho kontaktu s pukem, přečetl si i jeden rýpavý transparent, z ledu ale nakonec odešel s úsměvem ve tváři. Sparta totiž vydřela na úvod sezony vítězství 5:3.

„Bál jsem se reakcí fanoušků, ale musím jim poděkovat, byli perfektní,“ měl Ručinský radost, že nedošlo k nejhoršímu, tedy zapálení útočníkova dresu s číslem 26.

„Musím poděkovat fanouškům, že se chovali sportovně a nenechali se dotlačit médii k tomu, aby se snažili potopit Martina,“ poděkoval kapitán Litvínova a velký kamarád Ručinského Robert Reichel.

Nabuzeným borcům Litvínova nepřinesl štěstí ani po dvou letech vyprodaný stadion Ivana Hlinky.

Domácí v 9. minutě otočili stav na 2:1, když Janáček placírou poslal puk na gólmana Pöpperleho a ten si dal vlastní gól. To však bylo naposledy, co Litvínov vedl.

Vyrovnané utkání se zlomilo až v poslední třetině. Ve 49. minutě vstřelil vítězný gól sparťan Kratěna a tři body pojistil za další čtyři minuty Korejs.

„Porazili jsme se sami. Sparta nebyla lepším týmem, ale k porážce nás odsoudily vlastní chyby v obraném pásmu. Spartě jsme nabídli vítězství a ta ho přijala,“ smutnil tahoun Reichel.

Ručinský přiznal, že se na vítězství příliš nepodílel. „Klukům jsem moc nepomohl. Nehrálo se mi ideálně, protože Litvínov je srdeční záležitost,“ svěřil se.

„Martina jsme výborně pokryli, do žádné větší šance se nedostal. Škoda ale těch chyb, které nás stály vítězství,“ dodal Reichel.

ZDENĚK KOZA, PAVEL MIKEŠ