S Petráskem v brance urval Litvínov v Liberci bod

Liberec – S Michaelem Petráskem v brance a změnami v prvních třech útocích šli litvínovští hokejisté do severočeského derby na libereckém ledu. A změny přinesly bod. Verva totiž na ledě Tygrů padla 3:4 v prodloužení.

3.12.2017

V brance Litvínova se po viróze znovu objevil Michael Petrásek.Foto: Ilustrační foto: Deník/Edvard D. Beneš

Litvínovu nebylo nic platné, že vedl 1:0 i 2:1 ani tři asistence exlibereckého beka Jiřího Hunkese a dvě trefy kanonýra Viktora Hübla.

Bílí Tygři nejdříve předvedli dokonalý obrat na 3:2, hosté si sice dvě minuty  před koncem vynutili zmiňovaným Hüblem prodloužení, ale to trvalo necelou minutu.

Po porážkách v Brně (2:6) a Plzni (1:5) zakončil předposlední Litvínov sérii tří zápasů venku další porážkou na libereckém ledě.

Vicemisttři naopak pokračují ve šňůře domácích zápasů. Po páteční výhře 5:4 na samostatné nájezdy proti Hradci Králové a nedělní výhře nad HC Verva se před domácím publikem představí ještě hned zítra v úvodním čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů proti švýcarskému Curychu (19:15).

V první třetině sice gól nepadl, ale domácí byli jasně lepší. Jelínka v 9., Vlacha ve 13. a Lakatoše v 19. minutě vychytal Petrásek.

Ve druhé periodě, kdy padly tři branky, hráli domácí dlouho v oslabení a právě z přesilovky dostal Ihnačák Litvínov v 29. minutě do vedení. Na jeho trefu rychle reagoval Bakoš, avšak vedení opět bleskově vrátil snajpr Hübl.

Závěrečná třetina začala po pohledné kombinaci Redenbacha a Kvapila Bakošovým vyrovnáním na 2:2. Deset minut před koncem dokonal obrat Bílých Tygrů Redenbach. Skóroval do odkryté branky.

Hosté se nevzdali, Hüblem se vynutili prodloužení, ale v něm odolávali jen necelou minutu.

Liberec - Litvínov 4:3 PP (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Bakoš (M. Kvapil, Ševc), 42. Bakoš (Redenbach, M. Kvapil), 50. Redenbach (Bakoš, M. Kvapil), 61. M. Kvapil (Bakoš, Ševc) – 29. Ihnačák (V. Hübl, Hunkes), 31. V. Hübl (Hunkes, Gerhát), 59. V. Hübl (Hunkes, Trávníček). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:7, navíc Bulíř (Liberec) na 5 minut a do konce utkání). Využití: 3:1. Diváci: 5454.

Liberec: Will – Pyrochta, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner, Maier – Ordoš, P. Jelínek, Kvapil – Bakoš, Bulíř, Krenželok – J. Stránský, Redenbach, Jašek – Lakatoš, Špaček, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Litvínov: Petrásek – Hunkes, Kubát, Gula, L. Doudera, Sörvik, Baránek, Z. Sklenička – Nejezchleb, V. Hübl, Gerhát – Vandas, Ihnačák, J. Černý – Jánský, M. Hanzl, Trávníček – Jurčík, Válek, Matoušek. Trenéři: Rulík, Stránský a Šlégr.

Autor: Václav Veverka, Vlastimil Novotný